Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Sakalėlio“ priešmokyklinukų tėvai po susitikimo su meru: „Siūlymas rinktis iš to, kas liko – netenkina“ (PAPILDYTA)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:32, 2023-06-06

Tėvai, kurie savo vaikus ketino leisti į priešmokyklinio ugdymo grupę „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje, antradienį susitiko su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu.  Jie teigė tikėjęsi, kad miesto vadovai išgirs tėvų lūkesčius ir kad galbūt pavyks rasti kompromisą dėl sprendimo, kuriuo taryba nutarė neformuoti priešmokyklinukų grupės minėtoje mokykloje. Visgi tėvai tvirtina, kad po susitikimo nuotaikos – ne pačios geriausios.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Alytaus mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto savivadybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

„Nelabai jautėmės išgirsti ir suprasti. Mero argumentai buvo tokie, kad vaikai turi mokytis mokykloje, „Sakalėlis“ buvo tarsi prilygintas darželiui, neva čia mažos patalpos ir panašiai. Bet juk jos atitinka higienos normas. Iš esmės tėvams su jų vaikais susiję klausimai yra jautrūs, ir natūralu, kad išsakant argumentus, mums emocijos kartais ima viršų. Nors valdžios atsovai sako patys turintys vaikų ir suprantantys, bet jų darbai ir žodžiai, panašu – skiriasi“, - kalbėjo tėvų atstovai.

 

Jie sakė, kad susitikimo metu jiems buvo siūlyta vaikus leisti mokytis ten, kur yra laisvų vietų, tačiau, pasak tėvų, toks pasiūlymas jų netenkina.

 

„Jie nemato pažeidimo, kad mes negalime laisvai pasirinkti, kur turėtų mokytis mūsų vaikai. Taip, yra laisvų vietų. Bet kodėl mes turime eiti ten, kur kažkas dar liko? Tikėjome, kad „Sakalėlyje“ priešmokyklinukų grupė bus, daugelis tėvų, nors buvo pateikę prašymus į daugiau įstaigų, bet joms atsakė, žinodami, kad vaikas lankys „Sakalėlį“. Dabar esame tokioje situacijoje, kad turime rinktis iš to, kas liko“, - pasakojo tėvai.

 

Pasak jų, valdžios argumentai, kad kitur bus erdviau, sporto salė, didesnės patalpos – neįtikina. Tėvams kaip tik norėjosi leisti savo priešmokyklinukus į mažesnę bendruomenę.

 

„Patys žinote, kas vyksta tose didelėse mokyklose, ir rūkoma, ir visa kita. Taip, jie anksčiau ar vėliau vis tiek visa tai matys, tačiau tikėjome, kad galime rinktis ir mažesnę mokyklą“,- teigė tėvai, apgailestaujantys, jog viskas klostosi būtent taip.

 

Alytaus miesto savivaldybės pateiktas komentaras: 

 

Alytaus miesto savivaldybė rūpinasi visų vaikų interesais, neišskirdama vienos ar kitos ugdymo įstaigos ar atskiros klasės.

 

Visi alytiškiai, auginantys vaikus turėjo galimybę iki balandžio 30 d. pateikti prašymus priimti jų vaikus į pasirinktą Alytaus mokyklą. Tuo tarpu, Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo spręstas pradinės mokyklos „Sakalėlis“ klausimas, pagal nustatytą tvarką, įvyko gegužės 25 d., kai visi tėvų  prašymai dėl švietimo įstaigų jau buvo pateikti.

 

Taryba priėmė sprendimą Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje netvirtinti priešmokyklinio ugdymo grupės.  

 

Taip nuspręsta dėl kelių priežasčių. Viena jų ta, jog mokykla įsikūrusi vaikų darželio patalpose. Jos pritaikytos mažesnių vaikų poreikiams. Patalpose nėra mokyklai reikalingos sporto salės, stadiono, kitų mokyklinio amžiaus vaikams reikalingų erdvių.

 

Taip pat labai svarbu efektyviai panaudoti savivaldybės lėšas. Jos bus naudojamos optimaliam klasių komplektavimui.

 

Tėvams, norintiems vesti vaikus  į „Sakalėlio“ priešmokyklinio ugdymo grupę, pasiūlyta atžalas leisti į netoliese esančias progimnazijas („Volungės“, „Dainavos“ ir „Likiškėlių“), kuriose ne tik yra tinkamai moksleiviams pritaikytos erdvės, bet užtikrinama ir aktyvesnė vaikų socialinės raida.