Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rūmų mokymai ir seminarai – Alytaus krašto verslininkams bei darbuotojams

Alytusplius.lt  •    •  9:28, 2019-12-18
Verslininkų rankose - diplomai, liudijantys apie baigtą vadovų programą MiniMBA.
Organizatorių nuotr.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, įgyvendindami Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Kartų privalumai verslo vystymui ir plėtrai“, lapkričio ir gruodžio mėnesiais surengė praktinio pobūdžio mokymus Alytaus verslininkams.

 

Seminaro-diskusijos „Žmogiškieji resursai, X, Y ir Z kartos versle: motyvavimas ir efektyvus valdymas“ metu lektorius Ugnius Savickas gausiai susirinkusiems vietos verslo atstovams parodė, kaip kartų skirtumai versle keičia organizacijas, jų kultūrą, sprendimų priėmimą, veiklos efektyvumą.

 

 

Vadybines verslo transformacijas provokuoja naujų kartų darbuotojai. Kaip motyvuoti jaunąją ir išlaikyti vyresniąją kartas – tai šio renginio metu diskutuodami bandė išsiaiškinti Alytaus verslininkai.

 

Kitas Alytaus verslininkams šio projekto rėmuose surengtas seminaras – „Klientas kaip centrinė ašis, diktuojanti verslo plėtros tendencijas“. Renginio metu daugiau kaip keturiasdešimt dalyvių susipažino su lektoriaus Ugniaus Savicko ekspertine medžiaga, analizuodami praktinius pavyzdžius diskutavo, kaip išlaikyti klientų lojalumą, kurti tvarius santykius, ieškojo sprendimų, kaip atsižvelgti į vartotojus jiems nepataikaujant, tačiau išlaikant lojalumą ir tvarius santykius. Diskusijų metu aiškintasi, koks yra kliento vaidmuo versle ir kaip jis keičiasi, kokiais būdais bei priemonėmis galima atrasti naujų verslo plėtros formų ir galimybių.

 

Seminare dalyviai buvo supažindinti, kaip kito patyrimo ekonomika ir kaip atsižvelgiant į jos keitimąsi, keitėsi verslo strategijos, prisitaikydamos prie klientų poreikių. Taip pat buvo nuosekliai analizuojamos verslo konkurencingumo strategijos, vertinama, kokį potencialą verslo plėtrai gali turėti teisingas klientų patyrimo taškų supratimas ir jų pritaikymas, atsižvelgiant į tikslinę auditoriją bei paverčiant vartotoją savo verslo inovacijų šaltiniu. Pasiremiant praktiniais pavyzdžiais, buvo aiškinamasi, kokios yra patyrimo ekonomikos galimybės, kuriomis alytiškiai labai aktyviai domėjosi.

 

Renginio dalyviai mokėsi, kaip susidoroti su patyrimo ekonomikos iššūkiais – buvo analizuojami ir nesėkmingi santykių kūrimo su klientais pavyzdžiai, siekiant išvengti nesėkmių verslo praktikoje.

 

Seminaro metu dalyviai taip pat aktyviai diskutavo ir dalijosi gerosios praktikos pavyzdžiais.

 

 

Dar vienas projekto renginys – penkis penktadienius iki gruodžio vidurio trukę miniMBA mokymai. Juos Rūmai surengė kartu su  Vilniaus Universiteto Verslo mokykla. Dvi dešimtys verslininkų klausėsi paskaitų apie projektų valdymą, gilinosi į skaitmeninę rinkodarą, korporatyvinę komunikaciją, finansinių sprendimų optimizavimą ir projektų valdymą.

 

Paskaitas verslininkams skaitė ir mokymus vedė gerai žinomi lektoriai ir dėstytojai Ignas Zimaitis, Dalia Kutraitė, Petras Dubinskas, Danutė Rasimavičienė, Vytautas Pugačevskis.

 

Minėta miniMBA programa suteikė galimybes dviem dešimtims Alytaus miesto verslo įmonių vadovų baigti VU Verslo mokyklos organizuojamą intensyvią programą vadovams MiniMBA.

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, programos pagalba verslininkai įgijo aktualių teorinių ir praktinių žinių apie tai, kaip analizuoti esamą situaciją, priimti reikiamus strateginius sprendimus, parinkti įrankius bei numatyti efektyvius, įmonės konkurencingumą ir inovacijas didinančius veiksmus.

 

„Po mokymų įgytos žinios leidžia efektyviau analizuoti ir įvertinti verslo įmonės veiklos rezultatus bei tuo remiantis, priimti ekonomiškai pagrįstus sprendimus, didinančius įmonės vertę.  Programa padėjo pasirengti naujiems iššūkiams kaip motyvuoti ir įkvėpti darbuotojus siekti geresnių rezultatų“, - sakė dr. Almantas Danilevičius.

 

Pasak Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, viso projekto „Kartų privalumai verslo vystymui ir plėtrai“ tikslas – skatinti verslumą ir tarpusavio bendradarbiavimą tarp įvairių amžiaus grupių verslo atstovų, suteikiant galimybes mokytis ir keistis patirtimi, įžvalgomis bei keliant vadovų kompetenciją ir padedant smulkioms ir vidutinėms įmonėms plėstis, kurtis naujoms.

 

Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos Auksės Juonienės vertinimu, iš savivaldybės Ekonominės plėtros programos finansuotas projektas, kurį įgyvendino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, išsiskyrė savo apimtimi ir solidumu, plačiu verslininkams svarbių temų ratu.

 

„Komisijai tikrai nebuvo sunku apsispęsti skirti lėšų minėto projekto įgyvendinimui. Tai vienas iš penkių Alytaus miesto savivaldybės finansuotų verslo ugdymo ir plėtros projektų. Jiems įgyvendinti šiais metais skirti 35 tūkstančiai eurų. Tokia pat suma skirta ir Alytaus mieste veikiančių  smulkaus ir vidutinio verslo įmonių subsidijoms“, - sakė vedėja.

 

Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmai šiais metais taip pat baigė įgyvendinti du didelės apimties projektus „Gamybos procesų efektyvinimo kompetencijos“ bei „Gamybos technologijų gilinimo kompetencijos“.

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su daugiau kaip 45 partneriais iš apdirbamosios gamybos sektoriaus įmonių (tarp kurių buvo ir Alytaus regiono įmonių), padėjo užtikrinti nuolatinį darbuotojų kvalifikacijos lygio kėlimą ir palaikymą, jų profesinį mobilumą ir gebėjimą sparčiai persiorientuoti į kito ūkio sektoriaus veiklas, sudarant galimybę įmonių darbuotojams gauti aukščiausios kokybės specialiuosius mokymus.

 

Projekto metu kvalifikacijos arba kompetencijų kėlimo mokymuose gamybos technologijų kompetencijų gilinimo temomis žinių suteikta daugiau beveik 900 dirbančiųjų iš labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių.

Komentarų nėra