Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rotušės aikštėje suspindo žiburiai, vaikų tėvai vilties nepraranda

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  23:36, 2020-05-14
Rotušės aikštėje suspindo žiburėliai.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Viltis visą laiką yra“ , - teigė „Sakalėlio“ pradinę mokyklą ir „Drevinuko“ mokyklą-darželį lankančių vaikų tėvai. Ketvirtadienio vakarą jie rinkosi Alytaus Rotušės aikštėje – tam, kad čia uždegtų viltį simbolizuojančius žiburius ir dar kartą pasakytų, jog nesutinka su miesto valdžios priimtais sprendimais dėl švietimo tinklo pertvarkos.

 

„Šiandien yra Pilietinio pasipriešinimo diena, tad taip mes išreškiame pasipriešinimą priimtiems sprendimams. Jau daug kartų savo nuomonę išsakėme ir anksčiau. Tačiau jeigu mūsų neišgirsta valdžia, tikimės išgirs teismai. Abiejų mokyklų skundai yra priimti ir bus nagrinėjami.

 

Bet kokiu atveju šįvakar surengta „apŠVIETIMO“ akcija  yra draugiška. Nieko nenorime pulti, sakyti, kas ką padarė blogai. Tiesiog kiekvienas turime teisę išreikšti savo nuomonę ir mes ją išreiškiame būtent šitaip“, - sakė „Sakalėlio“ pradinės mokyklos tarybos pirmininkas, tėvų atstovas Edvardas Bielskis.

 

Pasak jo, mokyklų bendruomenė švietimo tinklo pertvarką mato kitaip, ne tokią, kokią norima įgyvendinti dabar. Tėvai tikisi, kad miesto valdžia dar išanalizuos galimas pertvarkos alternatyvas ir galbūt pamatys, jog yra ir kitas kelias.

 

„Mes privalome daryti viską, kad taip ir įvyktų. Turime didžiausius savo  viršininkus – vaikus ir privalome dėl jų stengtis. Jaučiame palaikymą ne tik iš savų mokyklų bendruomenių, bet ir iš kitų alytiškių. Jie palaikymą išreiškė pasirašydami peticiją, ją pasirašė daugiau kaip 2000 žmonių“, - kalbėjo „Drevinuko“ mokyklą-darželį lankančio vaiko mama Klementina Gruzdienė.

 

Į akciją Rotušės aikštėje susirinkę tėvai tvirtino, kad mokyklos, kuriose mokosi jų vaikai – tarsi antrieji namai, kur sukurta socialiai jauki aplinka, demonstruojami geri rezultatai, ir to nesinori ardyti.

 

Alytaus Rotušės aikštėje buvo susirinkę ir daugiau žmonių, ne tik mokyklas lankančių vaikų tėvai. Viešąją tvarką palaikė policijos pareigūnai.

 

Iš žiburėlių tėvai sudėliojo vyturėlį – Dzūkijos aktyvių tėvų bendruomenės simbolį.