Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rotušės aikštėje gėlėmis pražydo „Nepriklausomybės pavasaris“

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  14:54, 2020-03-11
Alytaus Rotušės aikštėje buvo minimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metis.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nei saulę keičiantis lietus, nei Lietuvoje ir kitose šalyse siaučiantis virusas nesutrukdė alytiškiams švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Į Rotušės aikštėje Kovo 11-ąją vykusį minėjimą „Nepriklausomybės pavasaris“ susirinko daugybė žmonių, pasipuošusių trispalvėmis ir šypsenomis veiduose.

 

Susirinkusius sveikinęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis retoriškai klausė: 30 metų Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei – tai daug ar mažai?

 

„Tikėtina, kad jei to paklausčiau pas šį šalia scenoje stovintį jaunuolį, jis sakytų, kad daugokai. Bet jei pasiteiraučiau pas šimtametį senolį, turbūt atsakytų, jog tai – tik žiedo pumpurėlis. Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvos nepriklausomybė yra šiek tiek jaunesnė už mane. Ir viso to nebūtų, jei ne 124 drąsūs lietuviai, juodu ant balto pasirašę už Lietuvos nepriklausomybę“, - kalbėjo meras N. Cesiulis.

 

Miesto vadovas ragino branginti laisvę, nes tik laisvi užauga dideli. Ir pasak mero, ne tas stiprus, kuris muša – stiprus tas, kuris atlaiko. Ir ne tas drąsus, kuris plaukia pasroviui, o tas, kuris iki galo „atstovi“ už savo idėją – kaip tie, kurie kovojo, siekė Lietuvos laisvės.

 

Šventės metu alytiškius taip pat sveikino Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas, linkėję visiems gražios ir prasmingos šventės.

 

Scenoje pasirodė „Drevinuko“ mokyklos-darželio ir Alytaus kultūros centro meno kolektyvai, Dzūkijos mokyklos mokiniai, miesto vaikų ir jaunučių chorai, grojo Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras.

 

Renginio metu Alytaus miesto jaunimas surengė akciją „Nusipieškim Lietuvą“, o kariškiai kvietė apžiūrėti karinę techniką, ginkluotę, paragauti kareiviškos košės.

 

Po minėjimo prasidėjo šventinis koncertas, kurio metu koncertavo  grupės „Velvet“, „Willie Valo“, „ALT United“, „Andy Abro band“ ir Jurgis Bruzga su grupe.

 

Daugiau šventės akimirkų rasite AlytusPlius.lt facebook paskyroje.

 

Projektą „Kultūros kaleidoskopas“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Komentarų nėra