Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rolandas Paksas: „Būtina suvienodinti minimalių pajamų dydį visoje ES“

Egle Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  11:22, 2014-05-06
Iš kairės: V. Jankauskas, prezidentas R. Paksas, V. Kamblevičius, J. Imbrazas
AlytusPlius.lt nuotr.

Vakar Alytuje viešėjęs europarlamentaras, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, prezidentas Rolandas Paksas domėjosi alytiškių kasdienybe ir diskutavo apie Europos Sąjungos perspektyvą bei Lietuvos vietą joje.

 

Kartu su bendrapartiečiu europarlamentaru Juozu Imbrasu R. Paksas lankėsi Alytaus miesto aerodrome, kur diskutuota apie aerodromo infrastruktūros gerinimo galimybes bei perspektyvas, vietos savivaldos indėlį į aerodromo detaliojo plano paruošimą bei tolimesnį jo vystymą.

 

Žinomas lakūnas, akrobatinio skraidymo meistras, ne kartą įvairiose varžybose dalyvavęs ir pergales jose skynęs R. Paksas apžiūrėjo  Alytaus aerodromo teritoriją, susipažino su turima baze.

 

Tvarkos ir teisingumo sąrašo į Europos Parlamentą lyderiai R. Paksas ir J. Imbrasas bei Seimo narys Vytautas Kamblevičius apsilankė ir akmenų kolekcininko Vaclovo Jankausko sodyboje Alytaus rajone. Čia šiltai sutikti politikai bendravo su susirinkusiais alytiškiais, apžiūrėjo muziejumi tapusią V. Jankausko sodybą, stebėdamiesi ir žavėdamiesi šeimininko išmone ir atsidavimu idėjai.

 

Susutikimo metu R. Paksas sulaukė ir klausimo apie jo dalyvavimą šalies Prezidento rinkimuose. „Norime jus matyti šalies prezidentu, kada galėsime už jus balsuoti?“ – R. Pakso klausė susitikimo dalyvė. „Padarysiu viską, kad tokią galimybę turėtumėte“, - spausdamas jai ranką pažadėjo politikas.

 

Į Europos Parlamentą kandidatuojantis R. Paksas kalbėdamas apie Europos Sąjungą pabrėžė, kad per pastarąjį dešimtmetį ji labai pasikeitė.

 

„Europos Sąjunga tapo labiau federacine vieno centro nerinktų biurokratų inicijuojama arba reguliuojama sąjunga ir, savaime suprantama, tai iššaukia pasipriešinimą. Žmonės nori dalyvauti procese, žmonės nori, kad jų problemos būtų girdimos, nepriklausomai nuo valstybės dydžio“, -  kalbėjo R. Paksas, pabrėždamas, kad  Europos Sąjunga yra visiškai kitokia, negu ji buvo ar mes įsivaizdavome, kai stojome į ją.

 

Anot jo, ES perspektyva yra labai aiški: arba bendrija keisis ir vystysis kaip lygių valstybių sąjunga, arba ji iširs.

 

Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis akcentavo, kad bendrumo taškų būtina ieškoti visose srityse. Viena jų žmonėms itin svarbi – socialinė politika. R. Paksas įsitikinęs, kad būtina suvienodinti minimalių pajamų dydį visoje ES pagal bendrijos vidurkį.

 

Partija Tvarka ir teisingumas kitoms politinėms partijoms yra pateikusi susitarimo projektą, siūlydama sutarti, jog į Europos Parlamentą Lietuvoje išrinkti nariai imtųsi iniciatyvos iki 2019 metų pasiekti, kad visoje ES būtų nustatytas minimalus pajamų dydis vienam asmeniui ir jis būtų vienodas visose bendrijos valstybėse.

 

„Tikimės, kad mums pavyks įtikinti Europos Parlamento narius, kad Europos Sąjungos socialinė politika privalo remtis bendrais kriterijais“, - sakė R. Paksas.

 

2009 metais išrinktas į Europos Parlamentą, R. Paksas dirbo frakcijoje „Laisvės ir demokratijos Europa”, yra jos vicepirmininkas. Šių metų gegužės 25 dieną vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose R. Paksas yra partijos Tvarka ir teisingumas sąrašo lyderis.

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš partijos Tvarka ir teisingumas Europos Parlamento rinkimų politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 003

Komentarų nėra