Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Rinkimai baigėsi, politinės skyrybos prasideda: „Už Alytų” skyla?

Alytusplius.lt inf.  •  info@alytusplius.lt  •  9:16, 2019-04-15
J. Laurinaitis ir T. Pačėsas.

Kol daugelio į naują vietos valdžią išrinktų partijų ir judėjimų atstovai tariasi dėl valdančiosios koalicijos, už jos borto likusiame visuomeniniame judėjime „Už Alytų”, regis, prasideda skyrybų procesas.

 

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie tai, kad iš šio judėjimo sąrašo nuspręsta išbraukti kelias dešimtis jo narių, kaip teigiama, „pateikusių prašymus išstoti iš asociacijos arba daugiau nei metus nedalyvaujančių asociacijos veikloje ir nemokančių nario mokesčio”. Iš viso išvardintos 45 asmenų pavardės.

 

Tarp išbrauktųjų – ir asociacijos Visuomeninio judėjimo „Už Alytų” tarybos nario, vieno judėjimo steigėjų bei dvejus metus judėjimo pirmininku buvusio Janio Laurinaičio pavardė.

 

J. Laurinaitis teigė, kad jis prašymą pasitraukti iš judėjimo buvo įteikęs dar prieš Naujus metus, tačiau tąkart susirinkusi judėjimo tarybos dauguma – 15 narių – įkalbėjo jį pasilikti. Ir jis pasiliko. Tačiau dabar, susirinkę penki tarybos nariai ir judėjimo „Už Alytų”  pirmininkas Tomas Pačėsas tiesiog priėmė sprendimą išbraukti jį ir kitus narius iš judėjimo sąrašo.

 

J. Laurinaitis sakė, kad išsamiau viskas bus paaiškinta pirmadienį 17 val. įvyksiančioje spaudos konferencijoje.

 

Su judėjimo pirmininku T. Pačėsu susisiekti nepavyko – jis telefonu neatsiliepė.

 

Politikos užkulisiuose jau seniai kalbama, o dabar jau beveik neabejojama, kad netrukus judėjimo „Už Alytų” gretas paliks dar du jo tarybos nariai – į Alytaus miesto savivaldybės tarybą išrinkti Sigitas Leonavičius ir Valius Micevičius. Neatmetama, kad kartu su jais pasitrauks ir daugiau judėjimo tarybos narių. 

 

Jau pranešta, kad balandžio 15 d. vakare V. Micevičius ir S. Leonavičius kartu su kitais, kol kas neįvardintais judėjimo tarybos nariais, paskelbs viešą pareiškimą. Labai tikėtina, kad šie du politikai paviešins vieša paslaptimi tapusius ketinimus trauktis iš judėjimo, pagal kurio sąrašą buvo išrinkti į savivaldybės tarybą. 

 

Nors kol kas judėjimo „Už Alytų” internto svetainėje skelbiama, kad balandžio 18 dieną, kai 9-osios kadencijos Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai susirinks į pirmąjį tarybos posėdį, tarybos nario priesaikos žodžius tars penki tarybos narių mandatus  2019 metų kovo 3-iosios rinkimuose gavę visuomeninio rinkimų komiteto „Už Alytų“ atstovai: Gediminas Daukšys, Tomas Pačėsas, Sigitas Leonavičius, Danutė Remeikienė ir Valius Micevičius. Jie visi įvardijami kaip frakcija „Už Alytų“.

 

Tačiau politinių įvykių eiga rodo, kad šios frakcijos sudėtis, ko gero, keisis. Jau užsimenama, kad vietoj iš jos pasitrauksiančių V. Micevičiaus ir S. Leonavičiaus prie „Už Alytų“ frakcijos gali prisijungti du mandatus laimėjusios Centro partijos atstovai Laura Radzevičiūtė ir Valdemaras Chomičius. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai