Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rezervo karių pratybose – netikėtas gaisras

vyr. srž. Romas Albaitis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono S-5 skyriaus civilių ir karių bendradarbiavimo specialistas  •  info@alytusplius.lt  •  15:00, 2014-04-18
Susiklosčiusi netipinė situacija pareikalavo konfliktuojančias puses suvienyti savo jėgas
Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono nuotr.

Per rezervo karių pratybas, vykusias Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, susiklosčiusi netipinė situacija pareikalavo konfliktuojančias puses suvienyti savo jėgas. Kariškiams teko kartu gesinti nuo dūminės granatos užsiliepsnojusią žolę.

 

Balandžio 15-17 dienomis vykusios pratybos – tai baigiamoji rezervo karių rengimo dalis, tai pat kartu ir tris savaites trukusio  intensyvaus karybos žinių atnaujinimo kurso pabaiga.

 

Pratybomis buvo siekiama patikrinti karių gebėjimus ir rengimo ciklo metu įsisavintas žinias praktikoje, veikiant dieną ir naktį, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Nenutrūkstamas užduočių spektras, vykdytas 48 val. laikotarpyje, buvo gan platus, ir pareikalavo maksimalaus susitelkimo bei nemažai fizinės ir psichologinės ištvermės.

 

Kariams teko pajusti ilgo taktinio žygio su pilna ekipuote poveikį, judėjimo subtilybes naktį, vykdyti patruliavimą, rengti pasalas  ir objekto puolimą, taip pat atremti priešo atakas gynybinėse pozicijose. Kariai įrodė, kad žinias ir įgūdžius atnaujino gerai. Tai byloja ne tik puikūs instruktorių vertinimai, bet ir iš priešo pusės, kurį  imitavo ulonų bataliono kariai, išsakytos pagyros rezervo karių atžvilgiu dėl jų kovingumo ir užsidegimo užduočių vykdymo metu.

 

Rezervo karius pratybų metu aplankė ir Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Arūnas Birbalas, domėjosi jų įgyta patirtimi ir patirtais įspūdžiais. Labiausiai motyvuotus ir pasižymėjusius paskatino atminimo dovanomis. Jauniausi ir vyriausi amžiumi pratybų dalyviai taip pat sulaukė seržanto majoro dėmesio ir taip pat buvo apdovanoti.  

 

Pratybų metu įvyko ir netipinė situacija, kai riaumojančio gynybinio mūšio metu pajėgas bendriems veiksmams teko suvienyti tiek rezervo kariams, tiek priešui. Panaudojus imitacines priemones, nuo dūminės granatos užsidegė pavasarinė žolė, tačiau bendrais konfliktuojančių pusių veiksmais situacija buvo greitai ir operatyviai suvaldyta. Prisidėti teko ir vyriausiajam kariuomenės puskarininkiui.

 

Reziumuodamas baigiamąsias pratybas rezervo karių kuopos vadas kapitonas Viktoras Buiva teigė, kad nors ir yra taisytinų dalykų, bet iškelti tikslai pasiekti ir užduotys įvykdytos. Ypač kuopos vadas liko patenkintas karių morale ir noru siekti žinių.  

Komentarų nėra