Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Renginys „60+ KINE“ Alytuje pasitiktas su dzūkiška draugystės polka

Organizatorių informacija  •    •  11:53, 2020-07-30
Draugystės polka.
Dariaus Minsevičiaus nuotr.

Alytaus Dainų slėnyje liepos 29-osios vakarą baigėsi nemokamų renginių „60+ KINE“ ciklas. Alytaus senjorai bei kiti renginio svečiai buvo pakviesti pasivaišinti rėmėjų vaišėmis ir pašokti dzūkišką draugystės polką.

 

Dėl senjorų saugumo – renginiai po atviru dangumi

 

Po ilgo karantino laikotarpio gyvo bendravimo išsiilgę senjorai bei jų artimieji visą liepos mėnesį turėjo galimybę net septyniuose Lietuvos miestuose – Marijampolėje, Panevėžyje, Tauragėje, Mažeikiuose, Pajūrio miestelyje, Mažeikiuose, Klaipėdoje ir Alytuje – stebėti prestižiniais kino apdovanojimais įvertintą ispanų kino grando Pedro Almodovaro juostą „Skausmas ir šlovė“, mėgautis renginio rėmėjų vaišėmis, dovanomis ir nemokamomis šokių pamokomis.

 

 

Karantino laikotarpis niekam nebuvo lengvas, tačiau senjorai turėjo ypač saugotis ir daugumai jų karantino metu teko iškęsti ne tik fizinę, bet ir socialinę distanciją. Todėl pasibaigus karantinui, buvo nuspręsta praskaidrinti Lietuvos senjorų kasdienybę ir pakviesti juos į nemokamus renginius atvirose erdvėse, kur jie turėjo galimybę susitikti su savo bendraminčiais ir turiningai praleisti laiką kartu žiūrint gerą filmą.

 

 

Nemokamo žurnalo senjorams „60+“ įkūrėja bei vasaros renginių „60+ KINE“ idėjos autorė Laura Balčiūtė džiaugėsi, kad prie turiningo senjorų ir artimųjų laisvalaikio prisidėjo verslo atstovai, dovanodami nemokamus bilietus į renginį. „Noriu padėkoti prekybos centrui „Iki“, farmacijos kompanijoms „Servier“ ir „Allium UPI“ bei  kitiems partneriams, kurie dovanojo nemokamus bilietus į renginį. Net neabejoju, kad suvieniję jėgas, galime sukurti daug gražių ir puikių projektų mūsų senjorams nemokamai“, – teigė L. Balčiūtė.

 

Kaip teigia kita šio projekto organizatorė, gana netradiciniai ir mažesni šalies miestai bei  atviros erdvės organizuoti renginius senjorams bei jų artimiesiems „60+ KINE“ – pasirinkti neatsitiktinai.

 

„Dar šių metų pradžioje Kaune organizuotas pirmasis kino seansas senjorams sulaukė didžiulio pasisekimo. Į Kauną autobusais vyko senjorai ir iš kitų miestų. Kituose miestuose gyvenantys aktyvūs senjorai skambino bei rašė, kad aplankytume juos jų miestuose. Todėl praėjus įtemptam karantino laikui, nusprendėme taip ir padaryti. Dėl jų pačių saugumo priėmėm gana nemažą iššūkį  – renginius organizuoti po atviru dangumi. Džiaugiuosi, kad daugelyje miestų dangus mums buvo palankus“, – teigė kūrybinių projektų agentūros „Ugdanti komunikacija“ vadovė Karolina Barišauskienė.

 

 

Senjorai supažindinti su savo krašto geradariais

 

Senjorams skirtuose renginiuose taip pat buvo pristatytas Pasaulinė lyderystės konferencijos  (PLK) inicijuotas socialinis projektas „Tyli lyderystė“, kurio tikslas – dalintis įkvepiančiomis istorijomis, kurių herojai – retai visuomenei žinomi, tačiau savo kilniais darbais kitų gyvenimus keičiantys ir įkvepiantys tylūs lyderiai.

 

 

„Kiekviename mieste ir miestelyje, kuriame lankėsi renginys „60+KINE“, bendravome su vietos bendruomenėmis, seniūnijomis, kvietėme paviešinti savo krašto geradarius tam, kad galėtume paviešinti ne tik juos, bet ir jų gerus darbus. Patikėkite, mes turime tiek daug nuostabių ir tylių lyderių, kurie kasdien savo mažais, bet kilniais darbais kuria mūsų Lietuvą. Projekto metu galėjome parodyti tik septynis jų, tačiau jau turime paruošę tų tyliųjų lyderių istorijų ne vieną. Greitai su jais supažindinsime visą Lietuvą“, – kalbėjo PLK vadovas Dovaldas

 

„60+ KINE“ renginiai buvo skirti senjorams bei įvairaus amžiaus jų artimieji. Per liepos mėnesį aplankyti net septyni Lietuvos miestai. Renginiuose po atviru dangumi dalyvavo daugiau nei tūkstantis senjorų.