Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Referendumas prasidėjo: Alytaus mieste ir rajone balsuojama vangiai

Laura Baliukonienė  •  laura@alytusplius.lt  •  12:50, 2014-06-25
Referendume gyventojai balsuoja vangiai
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien prasidėjusiame išankstiniame referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams balsavime gyventojų aktyvumas Alytaus mieste ir rajone buvo labai žemas. „Dar niekada taip nebuvo, kad per valandą iš anksto balsuoti ateitų vos keli žmonės“, – sakė Albertas Sabestinas, vadovaujantis Alytaus miesto apygardos referendumo komisijai.

 

Iki dešimtos valandos ryto iš anksto balsuojančiųjų referendume dėl žemės pardavimo užsieniečiams Alytaus miesto savivaldybėje atėjo vos 14 žmonių. Du iš jų - Alytaus rajono gyventojai.

 

 

Pasak referendumo Alytaus komisijos narės Rimos Mitkienės, mažam balsuojančiųjų aktyvumui įtakos galėjo turėti informacijos sklaidos trūkumas. Anot jos, sunku pasakyti ar referendumas įvyks, tačiau jos nuomone, ne itin didelis balsuojančiųjų aktyvumas bus ir sekmadienį.

 

Komisijos narė stebėjosi ir balsavimo biuletenio turiniu. Referendume dėl žemės pardavimo užsieniečiams balsuojantiems keliamas klausimas, ar piliečiai pritaria, kad būtų priimtas įstatymas, pakeičiantis kai kurias LR Konstitucijos straipsnių nuostatas, susijusias su žemės nuosavybės teisėmis Lietuvos piliečiams ir valstybei bei kad būtų sumažintas referendumui surengti reikiamų piliečių parašų skaičius.

 

„Jeigu žmogus kuriam nors punktui nepritaria, o su kitais sutinka, jis neturi galimybės pasirinkti skirtingus atsakymus kiekvienam punktui, mat rinkimų biuletenyje visiems punktams yra tik vienas langelis su atsakymais „taip“ arba „ne“. Manau, kad biuleteniai buvo sudaryti nelogiškai“, – pastebėjo R. Mitkienė.

 

Pasak Alytaus rajono apygardos referendumo komisijai vadovaujančios Nijolės Vagnorienės, Alytaus rajono savivaldybėje savo valią išreiškė tik 2 gyventojai.

 

Iš anksto balsuoti galima bet kurioje rinkimų apylinkėje. Balsuojant rinkėjo kortelė nėra būtina, bet reikia turėti asmens dokumentą. 

Komentarų nėra