Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Rajono sveikatos priežiūros pažanga domisi kitos savivaldybės

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  16:53, 2022-09-29
Šakių rajono savivaldybės atstovai domėjosi mobiliųjų ambulatorijų veikla ir jų vidaus įranga.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybė yra sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumo ir priartinimo prie paciento pavyzdys kitoms šalies savivaldybėms. Čia jau pusę metų šeimos gydytojas ir odontologas sėkmingai  dirba mobiliuosiuose kabinetuose. Pasisekusio projekto patirties pasisemti atvyksta kitų rajonų savivaldybių vadovai ir medikai.

 

Trečiadienį į Alytaus rajoną mobiliųjų ambulatorijų darbu pasidomėti atvyko Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, savivaldybės gydytoja Edita Zubrickienė, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laura Rusakevičienė, kiti darbuotojai. Anksčiau tuo pačiu tikslu Alytuje lankėsi Kėdainių savivaldybės atstovai.

 

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad domėjimasis mobiliosiomis ambulatorijomis didelis, nes daugelyje rajoninių savivaldybių sveikatos priežiūros sistema nėra efektyvi, ji  brangi, todėl ieškoma kelių, kaip pagerinti gydymo paslaugas ir kuo daugiau šių  paslaugų priartinti prie gyventojų.

 

„Mūsų savivaldybėje mobiliosios ambulatorijos pasiteisino. Uždarėme neefektyvias ambulatorijas seniūnijose, bet dabar į gyvenvietes atvažiuojantis gydytojas padaro nemažai tyrimų, dėl kurių anksčiau reikėjo važiuoti ne vieną dešimtį kilometrų. Daug žmonių labai džiaugiasi atvykstančiu odontologu ir prisipažįsta, kad taisyti dantų neprisiruošė gal net 10 metų. Anksčiau medicinos punktuose buvo teikiama mažiau medicinos paslaugų, negu dabar pacientai jų gauna specialiai pritaikytuose ambulatorijų automobiliuose. Todėl sakome, kad mūsų projektas pasiteisino ir patirtimi dalijamės su kitomis savivaldybėmis“, – kalbėjo Algirdas Vrubliauskas.

 

Šakių rajono savivaldybės atstovų priėmime dalyvavo mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.

 

 

 

Alytaus rajono savivaldybėje sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC), penkiose ambulatorijose, trijose mobiliosiose ambulatorijose – specializuotuose automobiliuose, pritaikytuose teikti šeimos gydytojo ir odontologo paslaugas, taip pat – Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Psichikos sveikatos centre.

 

Dviejose mobiliosiose ambulatorijose sumontuota ir sukomplektuota ambulatorijų diagnostinė, medicininė, laboratorinė įranga.

 

„Mobiliosios ambulatorijos dirba jau pusę metų, per šį laikotarpį suteikta daugiau kaip 3000 šeimos gydytojo ir 900 odontologo paslaugų. Dirbame sklandžiai, žmonės jau įprato prie atvažiuojančios mobiliosios ambulatorijos. Registruojasi vizitui pas gydytojus telefonu arba per elektroninę sistemą, priimami ir nesiregistravę pacientai. Ambulatorijos į nustatytas vietoves važiuoja pagal grafiką. Esame užsibrėžę tikslą prie paciento priartinti dar daugiau įvairių paslaugų“, – sakė Šakių savivaldybės atstovams mobiliąsias ambulatorijas pristačiusi PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė.

 

PSPC medikai svečiams iš Šakių parodė mobiliųjų ambulatorijų įrangą, pristatė teikiamas paslaugas. Dviejose mobiliosiose ambulatorijose, kuriose dirba šeimos gydytojas, yra hematologiniai automatiniai analizatoriai su sausais reagentais, automatiniai šlapimo analizatoriai, elektrokardiografai, kraujo krešėjimo rodiklių matuokliai, ausų plovimo aparatai, pulsoksimetrai, kitos medicininės priemonės. Mobilusis odontologas taip pat aprūpintas visa reikalinga įranga, šios paslaugos labai populiarios. Kai kurie gyventojai sako, kad gydytis dantų atėjo po daugelio metų pertraukos, o vaikams dantys ne tik taisomi, bet ir silantuojami – padengiami specialia medžiaga, saugančia nuo ėduonies.

 

Visą spalio mėnesį mobiliosiose ambulatorijose vyks penkių ligų prevencijos programos: gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, priešinės liaukos (prostatos) ir storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė patikra. Tyrimai pagal prevencines programas pacientams yra atliekami nemokamai. Pagal nustatytą grafiką mobiliosios ambulatorijos lankys įvairias rajono vietoves, atvažiuos kuo arčiau gyventojų namų, kad jiems būtų patogu tiesiog užsukti į mobiliąją ambulatoriją ir atlikti tyrimus. Registruotis sveikatos tyrimams mobiliosiose ambulatorijose iš anksto nereikia, visos paslaugos bus suteiktos tiesiog atvykus nurodytu laiku į nurodytą vietą. 

 

Mobiliojo odontologo kabinetas spalio mėnesį vyks į rajono mokyklas ir, bendradarbiaujant su Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, vykdys vaikų dantų ligų profilaktiką bei teiks dantų silantavimo paslaugą.

 

Mobiliosiose ambulatorijose taip pat bus galima pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina (tik PSPC pacientai, priklausantys rizikos grupėms); pasiskiepyti COVID-19 adaptuota sustiprinančiąja doze (vyresni nei 18 metų amžiaus asmenys); pasiskiepyti pneumokokinės infekcijos vakcina (skiepijami vaikai nuo 2 metų amžiaus ir jaunuoliai iki 18 metų, taip pat – suaugusieji, priklausantys rizikos grupėms).