Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

R. Šarknickas. Reikalavimas mokytojams eiti atostogų – amoralus

Robertas Šarknickas, LR Seimo narys, LVŽS Alytaus miesto skyriaus pirmininkas   •    •  14:27, 2020-03-17
R. Šarknickas.
Asmeninio albumo nuotr.

Visas pasaulis su Lietuva ir Vyriausybės sprendimais bando pažaboti viruso plitimą. Paskelbtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl karantino. 

 

Ir ką tik ryte gautas Daugų gimnazijos mokytojų raštas su parašais. Parašų saugumo sumetimais neviešinsiu. Jų daug. Ko gero, visa bendruomenė.

 

„Lietuvą pasiekus pirmiems COVID-19 ir perkėlus Lietuvos mokinių atostogas į kovo 16 - 26 d., iš Daugų Vlado Mirono gimnazijos pedagogų kovo 13 d. buvo pareikalauta rašyti prašymus dėl mokamų atostogų suteikimo. Nesutikome. Pagrindinė priežastis - atostogų metu negalėsime pasiruošti nuotoliniam mokymui, kuris dėl galimai pratęsto karantino bus taikomas Lietuvoje. Nusiuntėme vadovui prašymus dirbti nuotoliniu būdu. Tuomet kovo 16 d. sulaukėme reikalavimo atvykti į savo darbo vietą pagal darbo grafike nustatytą laiką kitą dieną, t.y., kovo 17 d. Pastaba -  šildymas gimnazijoje yra išjungtas. 

 

Atvykęs Alytaus rajono savivaldybės atstovas Jonas  Žemaitis perdavė žodinį Alytaus rajono mero sprendimą, kad, nesutikus rašyti prašymų atostogoms, mes privalome dirbti savo darbo vietose per visas mokinių atostogas. 

 

Prašome atsižvelgti į mūsų pateiktą situaciją ir padėti pakeisti mūsų steigėjo požiūrį į Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokytojus - esame sąmoningi ir dirbsime, net ir būdami ne savo darbo vietose.

 

Pagarbiai, Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokytojai.“

 

Visų pirma noriu padėkoti daugiškiams už drąsą kalbėti, nebebijoti vietos valdžios ir turėti savo tvirtą ir sąžiningą nuomonę. Taip pat didelė padėka mokytojų giminėms, kaimynams, kurie nepaliko jų bėdoje ir stebi visus įvykius, kurie vyksta Daugų miestelyje. Ko gero, tai didžiausias įvykis šiame šimtmetyje jų krašte, tik iš liūdnesnės pusės.

 

Pradėsiu iš toliau. Nežinau, ar tai Alytaus rajono mero iniciatyva ar ne, bet situacija yra skaudi visų mokyklų mokytojams. Prieš kelias dienas plaukė anoniminiai laiškai, kad į rajono mokyklas važinėjo ir prašė mokytojų išeiti atostogų, taip pažeidžiant Vyriausybės sprendimą dirbti nuotoliniu būdu su mokiniais.

 

Švietimiečiai atsisakė vykdyti vietos valdžios priverstinius prašymus eiti atostogų.

 

Šiandien paklausiau socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio dėl šios  situacijos. Jo atsakymas vienareikšmis: jei ir toliau neatitaisys vietos valdžia neteisingo sprendimo, mokytojams būtina reikia kreiptis į valstybinę darbo inspekciją.

 

Vyriausybė ruošiasi reaguoti ir dėl  pavojaus mokytojų sveikatai. Jei įvyktų nelaimė dėl koronoviruso, visa atsakomybė kristų savivaldybei. Siūloma greitai išspręsti ir nebekiršinti bendruomenės.

 

Noriu pabrėžti, kad nesu nusistatęs nei prieš vietos valdžią. Esu už socialinį teisingumą ir įstatymų vykdymą.

 

Taigi nuoširdžiai prašau visų rajono mokytojų vardu ir tų, kurie buvo kitaip verčiami pasirašyti išeiti atostogų, to nebereikalauti, nes tai prieštarauja priimtiems  teisės aktams, kurie įsigaliojo nuo kovo 13 iki 27 dienos. Kviečiu laikytis rimties, atsakomybės, likti namuose, dirbti nuotoliniu būdu.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.