Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

R. Šarknickas: „Prieštarauti mokytojams negaliu: tai buvo laiko klausimas“

Robertas Šarknickas, LR Seimo narys, LVŽS frakcijos narys  •    •  13:03, 2018-12-01
R. Šarknickas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Gerbiami kolegos, mokytojai, kreipiuosi į jus kaip buvęs kolega ir suprantantis, kodėl išėjote ir laikinai uždarėte mokyklos duris. Man taip pat su jumis yra skaudu, kad valdžios atstovai per visą nepriklausomos Lietuvos gyvavimą mokytojus nustumdavo net ne į antrą planą, o dar giliau.

 

Mokytojas visada buvo apkraunamas biurokratijos popierizmais, bei neteisingu atlyginimu, krūviu. Pats esu daugiau nei dešimt metų dirbęs gimnazijose, pamenu, kaip mokytojų kambariuose dažniausiai gvildenama tema būdavo, maži atlyginimai, per didelis darbo krūvis ir kiti su darbu susiję klausimai. Viso to pasekmė, tai, kas dabar vyksta prie Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Valstybė išgyvena naujas reformas, kurios buvo neišvengiamos: arba šalis bankrutuoja, žmonės išvažiuoja, arba atsiraitojamos rankovės, pradedami šluoti korumpuoti asmenys, stabdomas pinigų nutekėjimas. Tai buvo padaryta su „Lietuvos geležinkeliais“, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Valstybine miškų urėdija, Registrų centru – vyko darbuotojų skaičiaus mažinimas. Šie reiškiniai pradėjo nokinti vaisius, nes pinigus nukreipėme tiems, kuriems jie seniai priklausė - žmonėms. Augant ekonomikai du kartus didintos pensijos, pakelti atlyginimai gydytojams, slaugytojams, kultūros bei socialiniams darbuotojams. Dabar atėjo mokytojų eilė.

 

Sutikite, jei vienu metu visiems būtų didinami atlyginimai, nukentėtų dar daugiau žmonių. Nenorime pridėti po kelis eurus prie atlyginimo kiekvienam, tai būtų buvusios valdžios veiksmų tęsinys. Mes šio populizmo atsisakome.

 

Jau nuspręsta nuo kitų metų mokytojams ženkliai didinti atlyginimus. 2019 metais yra numatyta per 180 milijonų eurų atlyginimams didinti. Tai – pirmas didelis žingsnis per visą valstybės istoriją.

 

Viskas bus gerai. Tikiu, kaip mokytojas, Seimo narys, pagaliau kaip pilietis, kad greitai atsivers mokyklų durys, kurių nekantriai sunerimę laukia mokiniai ir jų tėvai. Į namus sugrįš ramybė. Atlyginimų didinimas mokytojams numatytas ir 2020 metais. Dabar valstybė adosi žaizdas. Norime, kad viskas vyktų greičiau.

 

Gera naujiena. Nuo kitų metų sausio 1 d. savivaldybėms švietimo pagalbai ir prevencinėms patyčių programoms įgyvendinti tikslingai skiriama 10 mln. eurų.
 

Palaikau Alytaus mokytojus. Reikia įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui būtų skirta ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų. Taip pat reikia pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

 

Ir toliau kalbėsiu su švietimo ir mokslo ministre dėl bendros tvarkos sistemoje. Mokytojai turi atsakingai dirbti ir būti orūs darbe, gauti adekvatų atlyginimą ir dirbti neperpildytose klasėse.

 

Pabaigai. Vienas asmuo paklausė Vokietijos kanclerės Angel Merkel, kodėl mokytojai gauna už  biurokratus ir kitų profesijų žmones didesnes algas. Ji atsakė: „Bet kitaip ir būti nelabai gali, nes mokytojai juos kažkada mokė“.

 

Dėsiu visas pastangas, kad mano miestui, šaliai, žmogus būtų pagaliau vertinamas ir gerbiamas ne tik dvasiškai. Esu su jumis, ramybės!

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra