Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

R. Šarknickas: „Laikas dėti tašką – ne plotas šiukšlina, bet žmogus“

Robertas Šarknickas LR Seimo narys, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos narys  •    •  9:54, 2019-10-16
Robertas Šarknickas LR Seimo narys, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos narys
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga ir toliau tvirtai laikosi, gerindama ir stiprindama socialinį teisingumą žmonėms.

 

Mūsų daugumos koalicijos partneriai: P. Čimbaras su A. Palioniu, Seime pateikė įstatymo pataisą, kuria siūloma nuo 2020 metų taikyti naują komunalinių atliekų tvarkymo kainodarą. Mes, balsų dauguma, pritarėme jų siūlymui.

 

Alytaus gyventojai iki šiol yra pikti, kad šiukšlių mokestį reikia mokėti už plotą, bet ne už žmogų. Vadinasi, vadovaujamasi samprata, kad ne žmogus šiukšlina, o plotas. Žinoma, Vyriausybė yra nustačiusi, kad savivaldybės gali rinktis, kaip organizuoti mokėjimo tvarką – ar pagal plotą, ar pagal gyventojus. Deja, mūsų regionas, į kurį įeina Pietų Lietuvos savivaldybės, jau daug metų vadovaujasi „mokėk už plotą“ taisykle.

 

Geras pavyzdys yra Šiaulių miestas, kuriame gyventojai dėl to nesuka galvos. Mokėjimo už asmenų skaičių tvarka leidžia žmonėms nebijoti turėti didelio ploto būstą, kadangi viskas yra skaičiuojama nuo gyventojų skaičiaus, gyvenančio tame bute ar name. Kitas dalykas, už plotą moka tik įmonės, bet ir čia mes jau svarstome ir ieškome sprendimų, kadangi ir čia randame tam tikrų abejonių dėl per didelės joms užkrautos mokestinės naštos.

 

Šia tema laukia mano susitikimai su Alytaus įmonių vadovais, planuojami susitikimai, kuriuose ieškosime bendro sprendimo, kuris būtų visoms pusėms teisingas.

 

Apie galimą gudravimą? Tas pats minimas Šiaulių miestas įrodė, kad galima puikiai valdyti situaciją. Šiukšlių mokestį imant „nuo galvos“, o ne nuo būsto ploto, gali būti piktnaudžiaujama? Savivalda turėtų rasti priemonių, kaip suskaičiuoti gyventojus. Yra gerų pavyzdžių.

 

Šiandien mes galime turėti šansą padėti žmonėms ir vieną kartą užbaigti gudravimą.

 

LR Seimo narys, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos narys

Robertas Šarknickas

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra