Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

R. Šarknickas. Alytaus miesto teatrui laikas tapti Valstybiniu

Robertas Šarknickas, LR Seimo narys  •    •  13:01, 2020-06-18
Seimo narys R. Šarknickas
Asmeninio albumo nuotr.

Teatras Alytuje turi senas tradicijas nuo prezidento A. Smetonos laikų.  Vaidinimai vyko Šaulių namuose. Vėliau teatrui sėkmingai vadovavo žinomas režisierius, aktorius Valentinas Kirlys.

 

Po jo estafetę iš mėgėjų perėmė Arvydas Kinderis, Dalia Kimantaitė, Loreta Liausaitė ir visas būrys miesto ir pagal sutartis dirbančių profesionalių režisierių bei talentingų aktorių. Tai auksinio scenos kryžiaus laureatė Andra Kavaliauskaitė, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas, Tomas Kunčinas, Erika Jaciunskaitė, Eglė Juškaitė, Rasa Grigutytė, Tadas Gryn, Doloresa Kazragytė, Tomas Vaisieta, Inesa Pilvelytė, Vidas Vaškius, Tomas Kliukas,  Onutė Gudaitytė,  Vaidas Praspaliauskas,  Žydrūnas Gorelčenko, Alma Purvinytė, Gytis Padegimas,  Arvydas Lebeliūnas ir daug kitų.  

 

Lietuvos Muzikos ir Teatro akademija buvo surinkusi Alytaus  teatrui aktorių kursą. Visus keturis metus talkino ir pati legendinė Jaunimo teatro režisierė, pedagogė, subūrusi garsųjį „aktorių dešimtuką“, Dalia Tamulevičiūtė, aktorius Vladas Bagdonas ir kiti dėstytojai, profesoriai.

 

Per paskutinius keletą metų Alytaus teatras menine, vadybine verte šoktelėjo į naujas aukštumas.   Lietuvos valstybiniai ir nacionaliniai teatrai dabar su didele pagarba žiūri į mūsų miesto teatrą.

 

Alytaus teatras nebenusileidžia profesionalumu  ne tik vaidyba, režisūra, bet ir visa  reikiama technika: garso ir apšvietimo aparatūra. Pastatas visiškai yra pritaikytas vykdyti aukšto lygio profesionalią teatro veiklą. Profesionaliai veikia ir vadybininkų komanda bei  administracija.

 

Alytaus teatras ir jo žmonės sulaukia kitų šalies teatrų, režisierių dėmesio: mūsų miesto aktorius kviečia filmuotis įvairiuose televizijos, kino filmuose ir dalyvauti edukaciniuose projektuose, į miesto teatrą kurti ir vaidinti atvykta kompozitoriai, dailininkai, režisieriai, aktoriai.  

 

Užaugo žiūrovas, kuris dabar į teatrą jau  veda savo mažuosius žiūrovus. Taigi, galima teigti, kad tikslas pasiektas.  Alytaus teatras vertas įgyti  aukščiausią statusą - tapti Alytaus valstybiniu teatru.

 

Taip, teatras užaugo, padėka visiems, kurie ilgai ir kantriai dirbo ir sukūrė tai, ko gal net pats teatras nelabai tikėjosi.  Alytus be teatro dabar jau sunkiai įsivaizduojamas. Tenka pridėti, kad tokios pat nuomonės yra ir kiti valstybiniai ir nacionaliniai Lietuvos teatrai.

 

Manau, kad laikas Alytaus teatrui tapti vieninteliu Pietų Lietuvos valstybiniu teatru. Aukšti pasiekimai, pelnomi teatro apdovanojimai, didelis gastrolių Lietuvoje ir užsienyje skaičius, edukacijų programos, tarptautiniai projektai nepalieka abejonių: laikas pradėti startuoti ir ruošti raštą  aukščiausiu lygmeniu Kultūros ministerijai.

 

Gavus aukštesnįjį statusą, atsiveria galimybės atstovauti Lietuvą pasaulyje su kitų šalių  valstybiniais ar nacionaliniais teatrais.

 

Esu dėkingas, kad mūsų idėjai taip pat pritaria ir miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Nežinia, kiek užtruks visas procesas, bet istorinis startas dėl šios idėjos jau prasidėjo.

 

Su tankesniu širdies plakimu miesto ir teatro bendruomenė lauks šio istorinio įvykio ir sprendimo. Tai nelengvas darbas, kuriam reikės kantrybės diskusijose su kultūros ministru.

 

Sėkmės visam teatro kolektyvui!

 

Robertas Šarknickas, LR Seimo narys