Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

R. Anusauskas: „Vairuotojus reikia ugdyti nuo mažens“

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:45, 2014-04-06
Rimvydas Anusauskas, Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas ir Alytaus autoklubo direktorius
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien minima saugaus eismo diena – tinkamiausia proga kalbėti apie eismo saugumą, nors Rimvydas Anusauskas, Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas ir Alytaus autoklubo direktorius, įsitikinęs, kad kalbėti apie saugų eismą būtina nuolat.

 

„Vairuotojus, mokyti, ugdyti ir auklėti, vairuoti saugiai - reikia nuo mažens, kiekvieną dieną, ištisus metus. 2013 metais Lietuva buvo pirmoji šalis Europoje pagal žuvusiųjų kelyje skaičių. Vadinasi, saugaus eismo problema yra“, - teigė R. Anusauskas.

 

Anot jo, vairuotojui dažnai tenka susidurti ne tik su intensyviu eismu, bet ir su nenuspėjama, neprotinga, kartais pavojinga kitų vairuotojų elgsena.

 

Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas prisiminė, jog anksčiau buvo vykdomas konkursas „Saugokime jaunas gyvybes“. Tačiau jau keleri metai minėtas konkursas bei daugelis kitų organizuotų akcijų saugiam eismui – nevyksta.

 

Pasak R. Anusausko, nors mokyklų mokymo planuose numatytas integruotas saugaus eismo mokymas, mokiniai negauna tiek žinių ir praktinių įgūdžių, kiek savanoriškai dalyvaudami konkurso renginiuose.

 

„Pirmiausia turi būti vykdomas tiesioginis žmogaus auklėjimas“, - sakė Alytaus autoklubo direktorius.

Lietuvos automobilininkų sąjunga jau kelerius metus vykdo projektą „Kėdutė saugo“ , kurio tikslas – saugiai vežti vaikus skirtose saugos kėdutėse. Projektas „Saugus ir protingas“ skirtas pradinių klasių mokiniams.

 

Jau antrus metus yra vykdomas ir projektas „Geležiniai spąstai“, atkreipiantis vairuotojų dėmesį, kad perkant automobilį reikia labai gerai įvertinti jo būklę.

 

„Mes padarėme eksperimentą. Nupirkome automobilį, jį supjaustėme, suvirinome ir nuvežę į Vokietijos bandymų centrą atlikome smūgio testą. Rezultatas – vairuotojas „žuvo“, keleivis „sunkiai susižalojo“. Todėl, kad automobilis buvo nepatikimas, suvirintas“, - pasakojo R. Anusauskas.

 

Vairuojant reikėtų nepamiršti prisisegti saugos diržų, vairuoti saugiai bei laikytis kelių eismo taisyklių.

 

Būkime saugūs!

Komentarų nėra