Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 405

Prokurorai aiškinasi gaisro kaltininkus ir aplaidžius pareigūnus

Generalinės prokuratūros informacija  •    •  12:17, 2019-10-30
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Atsižvelgdama į viešojoje erdvėje paskelbtą netikslią informaciją apie neva pradėtą antrąjį ikiteisminį tyrimą dėl Alytuje, įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro, prokuratūra informuojama, kad dėl šio gaisro yra atliekamas tik vienas, spalio 17-ąją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes, Kauno apygardos prokuratūroje buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Šiuo metu ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.

 

Viena tyrimo kryptis pradėta vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. „Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“. Šioje ikiteisminio tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai.

 

Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – Tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo eigoje bus įvertinta institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

 

Šiuo metu įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nėra įteikti.

 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorų grupė, ją sudaro keturi prokurorai.

 

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra