Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Priversti gyventi uždarytais langais!

LR Seimo narys Robertas Šarknickas  •    •  9:09, 2021-07-09
R. Šarknickas.

Į mane kreipėsi Alytaus miesto ir rajono gyventojai dėl pavojingos taršos. Gyventojai jau eilę metų yra priversti gyventi uždarytais langais, serga kvėpavimo ligomis, šalia esančių mažų įmonių darbuotojai taip pat skundėsi, kad negali vėdinti patalpų dėl aštrių dūmų. Įmonė ,,Granul Invest" gamina granules.

 

LR Seimo nariui Robertui Šarknickui

Alytus 2021.07.05

Kreipiamės j Jus tikėdamiesi sulaukti pagalbos.

 

Eilę metą Alytaus miesto gamykla ,,Granul Invest" (pramonės rajonas) išmesdama j aplinką teršiančias medžiagas nuodija tiek Alytaus miesto, tiek ir aplinkinių kaimų gyventojus.

 

Netinkamai vedamo technologinio proceso metu j aplinką išmetamos nesudegusios kietos dalelės ir nesudegusios medienos dūmai. Šios medžiagos yra itin nuodingos ir kenksmingos tiek žmonių, tiek visų, kas gyva, sveikatai.

 

Dūmai, kurie nusėda tiesiog Alytuje ir aplinkiniuose kaimuose, yra ne tik nuodingi, bet ir nemalonaus kvapo.

 

Padangų gaisro Alytuje išmestas teršalų kiekis yra nepalyginamai mažesnis, su tuo, kokiais kiekiais kiekvieną dieną, kiekvieną naktj, žiemą ir vasarą yra teršiama gamta, nuodijami žmonės ir visi gyvi organizmai su netinkama įranga vykdant darbus ,,Granul Invest".

 

Apie šią situaciją žino tiek miesto, tiek ir rajono vadovai, aplinkosaugininkai ir higienistai, tačiau problemos nesprendžia.

 

Prašome Jus padėti išspręsti susidariusią situaciją, rasti būdų įpareigoti įmonę sutvarkyti technologinį procesą taip, kad nebūtų teršiama gamta ir nebūtų nuodijami, o taip pat dėl pastovaus uždūminimo diskomforto sąlygomis gyvenantys Alytaus miesto ir rajono gyventojai.

 

Nuvykęs į vietą įsitikinau, kad gyventi ir dirbti yra pavojinga.

 

Jau kreipiausi į Nacionalinę visuomenės sveikatos centrą bei aplinkos apsaugos departamentą prie aplinkos ministerijos.

 

Sutariau su Alytaus ,,Granul Invest" gamybos vadovu Alvydu Traidaru dėl susitikimo pirmadienį 12 d.

 

Kalbėdamas telefonu įmonės vadovas patvirtino, kad jau yra sprendžiamas dūmų išmetimo techninis projekto sprendimo būdas taršos mažinimui. Po susitikimo informacijos bus daugiau.

 

Užs. Nr. 36

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai