Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 285

Privaloma izoliacija Alytuje - ir sporto salėje, ir viešbučiuose

alytusplius.lt inf.  •    •  14:34, 2020-03-24
Asmenų izoliavimui skirtuose sportininkų namuose laisvų vietų netrukus gali nebelikti.
Alytusplius.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas nuo kovo 24 dienos savivaldybėms pasirūpinti privaloma visų iš užsienio grįžtančių asmenų izoliacija, tapo dar vienu galvos skausmu.

 

„Visos didžiosios savivaldybės pateikė klausimus dėl šio sprendimo išaiškinimo. Nes dabar yra taip, kad Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos savivaldybė, į kurią žmonės atvyksta lėktuvu ar keltu, visus izoliuoja ir per parą laiko išskirsto toms savivaldybėms, iš kurių jie yra. Bet, mūsų žiniomis, tie, kurie yra parskridę, jie yra pasklidę, kur nori. Tuos, kurie susisiekė su mumis, važiuojame jų parsivežti ir apgyvendinsime“, - sakė Alytaus miesto Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovė Neringa Rinkevičiūtė.

 

Anot jos, į savivaldybę iki antradienio vidurdienio buvo kreipęsi 13 asmenų, grįžtančių iš užsienio. Izoliacijai skirtuose sportininkų namuose miesto stadione gyvena 7 asmenys. Iš viso čia yra 10 vietų.

 

Miesto meras Nerijus Cesiulis teigia, kad grįžtančių asmenų izoliacijai vietų bus paruošta tiek, kiek reikės.

 

„Kreipėmės į kariuomenę dėl papildomų lovų, įrengiamos vietos stadiono sporto salėje, susitarta su viešbučiais, ir esame pasiruošę priimti žymiai didesnius žmonių kiekius. Visus, kiek grįžta, esame pasiruošę izoliuoti“, - patikino miesto meras.  

 

Antradienį iš kelionės parvyksta ir 30 Alytaus ansamblio „Dainava“ narių, kurie pagal naują tvarką, turėtų būti privalomai izoliuoti savivaldybės skirtose patalpose. „Teoriškai Klaipėdos savivaldybė turėtų izoliuoti ir mes turėtume juos parsivežti“, - sakė operacijų vadovė N. Rinkevičiūtė.

 

Anot jos, savivaldybė privalo pasirūpinti izoliacija tų asmenų, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Alytuje.

 

O grįžtančiųjų yra labai daug. „Žmonės svetur dirbę ir gyvenę 10 ar 15 metų šiandien grįžta namo. Su šeimomis. Ir mes mes vis tiek juos turime apgyvendinti, nes jie anksčiau buvo alytiškiai ir čia gyveno“, - sakė N. Rinkevičiūtė.

 

Ne vienas pandemijos į tėvynę parvytas namo sako, kad grįžta nuolatiniam gyvenimui. Priežastis? Nes Lietuvoje geresnė medicinos priežiūra.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai