Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 250

Pritrūkęs pinigų vairavimo egzaminui alytiškis apiplėšė moterį

Raimonda Andriulionytė  •    •  11:34, 2020-03-13
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Pritrūko pinigų susimokėti už vairavimo egzaminą, tai reikėtų apiplėšti senolę. Tokia logika vadovavosi jaunas alytiškis, laiptinėje užpuolęs garbaus amžiaus moterį ir pavogęs iš jos rankinę su joje buvusiais pinigais. „Praturtėjęs“ iškart nuskuodė į „Regitrą“, kur turėjo laikyti B kategorijos vairavimo egzaminą.

 

Tačiau toks būdas „prasisukti“ vyriškiui geruoju nesibaigė - teko varstyti teismų duris. Ir jau nebe pirmą kartą, nes alytiškis anksčiau buvo teistas penkis kartus. Vagystė ir plėšimai jam – ne naujiena.

 

Taip ir praėjusių metų birželio 27 dieną, kuomet buvo užsiregistravęs laikyti vairavimo egzaminą, bet tam neturėjo pinigų, jų prasimanyti sumanė darydamas nusikaltimą.

 

Pamatęs taku einančią garbaus amžiaus moterį, jis pasekė ją iki namų ir užpuolė laiptinėje, prie durų. Vyras čiupo jos rankinę ir ėmė tempti į save, moteris jos nepaleido. Taip grumiantis moteris buvo nutempta prie lauko durų, pargriuvo ant žemės. Tada plėšikas sudavė jai pora smūgių ranka ir koja į veidą, ištraukė iš rankų rankinę ir pabėgo.

 

Lauke iš rankinės išėmė piniginę bei telefoną, o rankinę su kitais daiktais numetė po balkonu. Paėjęs toliau, iš piniginės išsiėmė ten buvusius dvidešimt kelis eurus, tuščią piniginę ir telefoną padėjo prie kelmo, ir nuskubėjo laikyti vairavimo egzamino.

 

Ar išlaikyti egzaminą pasisekė – nežinia, bet dėl įvykdyto apiplėšimo baigėsi blogai – vyriškis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme.

 

Jis tuo pačiu buvo teisiamas ir už dar vieną nusikaltimą – pasikėsinimą įvykdyti apiplėšimą. 2019 metais, liepos 18 dieną, alytiškiui vėl prireikė pinigų, tad užuot užsidirbęs, jis vėl sumanė apiplėšti gatve einančią moterį.

 

Apie 13.50 val. pasekęs ją einančią iš parduotuvės, stvėrė rankinę ir bandė išplėšti iš rankų. Laimei, ant žemės pargriautą moterį, besigrumiančią su užpuoliku, pamatė pro šalį automobiliu važiavusi šeima. Ji sustojo padėti, o alytiškis nieko nelaukęs pabėgo į miškelį, taip ir neatėmęs rankinės.

 

Bausmė už šiuos nusikaltimus vyriškį pasivijo šiemet. Kadangi jis kaltu prisipažino ir gailėjosi, byla išnagrinėta atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

 

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamais jau teistas spenkis kartus, iš laisvės atėmimo vietos buvo paleistas kovo pabaigoje, o jau birželio mėnesį padarė naują nusikaltimą. Tuo metu teistumas dar buvo neišnykęs.

 

Teismas pripažino, kad alytiškis yra recidyvistas, o pasikėsinimą įvykdyti nusikaltimą padarė dar ir apsvaigęs nuo alkoholio – tai yra sunkinanti aplinkybė. Lengvinančia aplinkybe buvo laikyta tai, kad vyras gailėjosi ir prisipažino.

 

Vasario 28 dieną Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose vyras buvo pripažintas kaltu padaręs minėtus nusikaltimus ir jam, subendrinus kitas bausmes, buvo paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

 

Bet kadangi byla teisme buvo išnagrinėta atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą, bausmė buvo sumažinta vienu trečdaliu. Tad galutinė paskirta bausmė – terminuotas laisvės  atėmimas 3 metams ir 4 mėnesiams.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai