Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pristatyta Kalniškės mūšio vietos išsaugojimo vizija

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacija, parengta bendradarbiaujant su Lazdijų rajono savivaldybe  •    •  14:38, 2023-09-07
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Lazdijų rajono savivaldybėje trečiadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai pristatė Kalniškės mūšio vietos įamžinimo viziją. 

 

„Perduoti ateities kartoms ir parodyti kiekvienam atvykstančiam tos vietos svarbą – ir mūsų teisė, ir pareiga. Tvarkant turime išsaugoti tai, kas svarbiausia ir sukurti būtiną infrastruktūrą“, – įžanginį žodį tarė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė. 

 

 

Viziją pristatyti atvyko LGGRTC generalinio direktoriaus vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas, LGGRTC Istorinės atminties įamžinimo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas ir architektas Vytenis Rudokas. 

 

„Džiaugiuosi kryptingu ir produktyviu bendradarbiavimu su savivaldybe. Šiame pristatyme tik atskleidžiame strategiją, link kur einame – tai nėra detalus planas. Esminis mūsų tikslas – pagarba tiems, kurie kovojo ir savo projektu norime suteikti kitą kokybę tiek įvykiui, tiek šiems ypatingiems žmonėms“, – teigė prof. A. Vyšniūnas.

 

Architektas V. Rudokas pabrėžė, kad Kalniškės mūšio vietą reikia įamžinti ne paminklu ar monumentu, bet kuriant memorialinį ansamblį. Jau dabar žmonių ant kalnelio sukurta sakralinė erdvė su savadarbiais kryžiais išliktų ją dar labiau pabrėžiant – viršutinę terasą puslankiu apglėbtų stilizuota sienelė-karūna, pagaminta iš, lyg susipynusių ąžuolų rašto, metalo ažūro.

 

 

Į kalnelį, kaip siūloma, vestų akmeniniai laiptai, kalno papėdėje įsikurtų nuolatinė scena. Ansamblį papildytų tolėliau pastatyta simbolinė koplytėlė, puošta Vyčio kryžiumi, takas vestų ir į simbolinį žuvusių partizanų kapą. 

 

Šių metų gegužę, siekiant įamžinti istorinę vietą, Lazdijų rajono savivaldybė su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Centras nemokamai parengė viziją. Pristatymą tiek salėje, tiek nuotolinėje transliacijoje galėjo matyti visi norintys, užduoti klausimus ar pateikti pastabas. 

 

Taip pat Lazdijų rajono savivaldybės administracija kviečia iki pirmadienio (rugsėjo 11 d.) 12.00 val. raštu pateikti savo siūlymus ir pastabas pristatytai vizijai. Jūsų pastabų bei siūlymų lauksime el. paštu gintare.varneliene@lazdijai.lt

 

Peržiūrėti pristatymą galima čia: www.facebook.com/lazdijusavivaldybe/videos/225515430153722

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai