Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prisiminimai apie kūdikio pirmuosius metus. Kaip juos išsaugoti?

  •    •  13:45, 2023-08-31
Asociatyvi nuotr.

Gimus vaikeliui, tėvelių rutina užpildyta kūdikiškais rūpesčiais - nuo elementarių fiziologinių poreikių, tokių, kaip maitinimas ir pervystymas, iki gilių emocinių ryšio stiprinimų raminimu ir žaidimais. Tarp viso šio užimtumo ir naujos rutinos lengva pamiršti įdomiausius augimo etapus. Juos verta  fiksuoti kūdikio albume ir dienoraštyje! Rašymas į knygą yra puikus būdas įamžinti brangius pirmuosius metus ir sukurti prisiminimus jums ir jūsų vaikui ateityje. 

 

Kodėl verta užrašyti prisiminimus į kūdikio dienoraštį?


 

1. Prisiminimai blėsta

 

Vaikui augant ir keičiantis jo pirmieji žodžiai, žingsniai ir kiti svarbūs etapai gali tapti migloti arba visai pamiršti. Nauji įspūdžiai veja vienas kitą, o senesni nugula užmarštyje. Užrašydami šias trumpas akimirkas iškart, būsite tikri, kad jos bus išsaugotos ilgus metus, net jums jas pamiršus. Žvilgsnis į dienoraštį visuomet atgaivins šiltus ir smagius prisiminimus! 

 

2. Jūsų vaiko progresas

 

Kūdikio dienoraštis arba albumas taip pat gali būti jūsų vaiko augimo ir vystymosi metraštis. Įrašydami jo ūgį ir svorį, taip pat tokius svarbius etapus kaip pirmojo dantuko išdygimas ar pirmasis ištartas žodis, galite vaizdžiai parodyti jo pažangą. Tai gali būti ypač reikšminga, kai vaikas paaugs ir pradės vertinti savo kelionę.

 

3. Būdas dalytis su kitais

 

Savo užrašais ir dienoraščiu apie vaiką galite pasidalinti su seneliais. Tai taip pat gali būti būdas užmegzti ryšius su kitais, kurie turi savo vaikų. Visada smagu per šeimos šventes arba kalėdinį laikotarpį prisėsti ant sofos ir peržiūrėti nuotraukų albumus, vaiko knygas ir dienoraščius.

 

4. Jūsų vaiko lobis

 

Kūdikio dienoraštis  suteikia savitos istorijos ir tapatybės jausmą. Užrašus galėsite padovanoti savo vaikui kai jis bus suaugęs. Tai gali būti būdas kada nors pasidalyti istorijomis ir prisiminimais, kurie būtų seniai užmiršti.


 

Patarimai, kaip fiksuoti pirmųjų vaiko metų momentus

 

1. Išsirinkite tinkamą albumą

 

Pirmasis žingsnis fiksuojant pirmuosius vaiko metus - išsirinkti jums labiausiai patinkantį albumą. Yra daug įvairių variantų - nuo tradicinių įrištų žurnalų iki skaitmeninių variantų. Rinkdamiesi užrašams tinkamą knygą, būtinai atsižvelkite į savo pomėgį pildyti užrašus ranka. 

 

2. Skirkite laiko reguliariems įrašams

 

Pasirinkus albumą, svarbu dedikuoti dalį savo laiko reguliariems įrašams. Kiekvieną dieną ar savaitę skirkite kelias minutes savo mintims ir prisiminimams užrašyti. Nesiekite tobulybės ir per daug nesisielokite, jei nepavyksta taip, kaip suplanavote. Svarbiausia - užfiksuoti akimirkas žodžiais, ilgesniais pasakojimais. 

 

3. Įtraukite nuotraukas ir atmintines

 

Be rašytinių įrašų, į kūdikio dienoraštį ar albumą įtraukite nuotraukų ir kitų prisiminimų. Tai lengviau atgaivina prisiminimus ir sukuria turtingesnį, išsamesnį pirmųjų vaiko metų vaizdą. Nuostabiai tinka tokie priedai, kaip ultragarso nuotraukos, ligoninės apyrankės ir plaukų sruoga, taip pat vaiko nuotraukos įvairiais jo augimo etapais.

 

4. Būkite kūrybingi

 

Nebijokite kūrybiškai kurti savo kūdikio albumo. Naudokite įvairias spalvas, šriftus ir išdėstymą, kad sukurtumėte unikalų ir asmeninį pirmųjų vaiko metų įrašą. Taip pat galite įtraukti vaiko piešinius ar meno kūrinius arba net paprašyti jo pagalbos dekoruojant albumą.

 

5. Įtraukite partnerį ir kitus šeimos narius

 

Tai gali būti puikus būdas pasidalyti atsakomybe ir sukurti išsamesnį vaiko augimo ir raidos įrašą. Paskatinkite partnerį daryti savo įrašus žurnale arba paprašykite, kad jis paeiliui fotografuotų ar filmuotų jūsų vaiko gyvenimo etapus.

 

Be to, apsvarstykite galimybę paprašyti senelių ar kitų šeimos narių prisidėti prie albumo kūrimo ir pildymo. Jie gali turėti istorijų ar prisiminimų, apie kuriuos nežinojote, ir jų indėlis gali padėti sukurti dar įvairesnį pirmųjų vaiko metų metraštį.

Per pirmuosius metus nutinka daugiausia „pirmų kartų”, vaikelis auga ir vystosi sparčiai. Įsitraukite į įspūdžių kaupimą ir fiksavimą kartu su visa šeima, pasitelkiant   kūdikio albumus. Susikurkite gražius ir prasmingus šio ypatingo jūsų šeimos gyvenimo laikotarpio įrašus.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai