Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prieš Rugsėjo 1-ąja tėvai griebėsi paskutinio šiaudo, bet politikai apsisprendimo nekeitė

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:05, 2023-09-02
Asociatyvi nuotr.

Nors dar gegužės mėnesį Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai nusprendė, kad priešmokyklinio ugdymo grupė „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje formuojama nebus, tėvai prieš rugsėjo 1-ąją visgi dar griebėsi paskutinio įmanomo šiaudo. Ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu viešai pasisakė tėvus atstovavusi mama, kuri politikų dar kartą prašė nelikti abejingais ir palaikyti, jos žodžiais tariant, tėvų siekį sukurti saugią mokymosi aplinką ir stiprius mokymosi pagrindus vaikams.

 

„Stoviu prieš jus ir galvoju, ką dar galėčiau pasakyti, ko nepasakėme daugybėje raštų, kuriuos rašėme nuo birželio 2 d. Ko gero, norisi tik priminti, kad esame paprasti tėvai, kurie buvo įsukti į politinių žaidimų pinkles. Tiek anksčiau, tiek dabar mums aiškiai ir suprantamai, argumentuotai nėra atsakyta, kodėl buvo nepatvirtinta Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupė“, – viešai posėdžio metu kalbėjo tėvų atstovė.

 

Ji į tribūną pasisakyti išėjo miesto savivaldybės tarybai svarstant klausimą dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupių ir mokinų skaičiaus, klasių skaičiaus kiekviename sraute ir mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute pagal bendrojo ugdymo programas 2023–2024 mokslo metais nustatymo“ pakeitimo.

 

Tėvus atstovaujanti mama teigė, kad valdžios išsakyti argumentai jų neįtikino. Ji dar kartą išdėstė tėvų poziciją apie „Sakalėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės privalumus, apie klasę, kuri buvo įrengta padedant tėvams.

 

Moteris teigė, kad verčiau reikėtų pagalvoti, kaip patrauklesnėmis padaryti kitas mokymosi įstaigas, kad ten susidarytų reikiamas mokinių skaičius, o ne draskyti tai, kas jau sukurta ir pasiteisinę.

 

Tarybos nariai Valerijus Vencius ir Jurgis Valiūnas svarstomam sprendimo projetui buvo parengę alternatyvą. „Alternatyvoje yra tik vienas skirtumas nuo pagrindinio projekto: leisti suformuoti vieną grupę „Sakalėlio“ mokykloje su penkiolika mokinių. Kodėl mes paminame tėvų teisę rinktis vieną ar kitą mokymo įstaigą?“– kalbėjo V. Vencius.

 

Jis taip pat priminė, kad tėvai, mokyklos bendruomenė savivaldybei yra pateikusi peticiją, tačiau ši lig šiol neišnagrinėta, kadangi Peticijų komisijos sudėtis buvo patvirtinta tik tarybos posėdžio metu, rugjūčio 31 d. Prašymas priimti peticiją savivaldybei buvo pateiktas birželio 23 d.

 

Taičiau taryba savo apsisprendimo nekeitė ir didžioji dauguma balsavo už sprendimo projektą be priešmokyklinio ugdymo grupės „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje. Už sprendimą balsavo 16 tarybos narių, už alternatyvą – 9.

 

AlytusPlius.lt primena, kad gegužės 25 dieną „Sakalėlio“ mokykla sulaukė nepalankaus Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo – minėtos priešmokyklinio ugdymo grupės formuoti neleista.

 

Kaip anksčiau savo poziciją yra išdėsčiusi savivaldybė, minėtas sprendimas buvo priimtas dėl kelių priežasčių.

 

„Viena jų ta, jog mokykla įsikūrusi vaikų darželio patalpose. Jos pritaikytos mažesnių vaikų poreikiams. Patalpose nėra mokyklai reikalingos sporto salės, stadiono, kitų mokyklinio amžiaus vaikams reikalingų erdvių. Taip pat labai svarbu efektyviai panaudoti savivaldybės lėšas. Jos bus naudojamos optimaliam klasių komplektavimui. Tėvams, norintiems vesti vaikus  į „Sakalėlio“ priešmokyklinio ugdymo grupę, pasiūlyta atžalas leisti į netoliese esančias progimnazijas“, - anksčiau yra komentavusi Alytaus miesto savivaldybės atstovė.

 

Tarybos posėdžio metu pasisakiusi tėvų atstovė šiuos argumentus atmetė kap nepagrįstus, tvirtindama, kad nė vienas jų neturi jokio pagrindo ir paaiškindama kodėl, tačiau politikų tai neįtikino – jie savo apsisprendimo nekeitė.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai