Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Prieš Alytaus aerodromo pavertimą LEZ mojuojama peticijos parašais

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  12:41, 2019-07-04
Prieš Alytaus aerodromo pavertimą LEZ‘u mojuojama peticijos parašais.
alytusplius.lt nuotr.

Alytuje vis netylant kalboms apie aerodromo teritorijoje, Pirmajame Alytuje, planuojamą įsteigti Laisvąją ekonominę zoną (LEZ), aviatoriai nusprendė prieš pokyčius kovoti rinkdami gyventojų parašus. Trečiadienio vakarą buvo parengta peticija „Už istorinio aerodromo išsaugojimą“, kurią iki ketvirtadienio pietų pasirašė daugiau nei keturi šimtai žmonių.

 

Peticiją iniciavo Alytaus aeroklubo vadovas Kęstutis Urbanavičius, aeroklubo taryba, Pirmojo Alytaus bendruomenė ir aviacijai neabejingi alytiškiai.

 

„Mes, žemiau pasirašiusieji, pareiškiame, kad istorinis, jau 80 metų veikiantis aerodromas, privalo būti išsaugotas Dzūkijos sostinėje, o pramoninės Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) steigimui turi būti parinkta kita vieta NE (!) Pirmame Alytuje, NE (!) šalia tankiai apgyvendintų miesto gatvių, NE (!) prie senųjų kapinių, NE (!) dešiniakrančio Alytaus gyventojų pamėgtose laisvalaikio, Lietuvos ir kitų šalių aviatorių bei kitų bendruomeninių, visuomeninių organizacijų nuo 1939 metų ir dar ankščiau naudojamose teritorijose“, - rašoma peticijoje.

 

Palaikantys peticijos idėją teigia, kad Alytaus aerodromas privalo būti išsaugotas, o Laisvajai ekonominei zonai ten ne vieta.

 

Susisiekus su vienu peticijos autorių, Alytaus aeroklubo savanoriu, Pirmojo Alytaus bendruomenės atstovu Daliumi Sinkevičiumi, šis teigė, kad peticija gimė po miesto valdžios priimtų sprendimų prisidengiant galimybių studija ir neatsižvelgiant į gyventojų nuomonę.

 

„Valdančiųjų veiksmai išprovokavo peticijos atsiradimą. Pirmajame Alytuje, kuris yra labai arti miesto centro, greta aerodromo yra kapinių teritorija, o kitame Nemuno krante - Putinų mikrorajonas, vystyti pramonę? Tikrai yra tinkamesnių vietų.

 

Jeigu su ankstesne miesto valdžia mes susitarėme, ši valdžia įjungė buldozerį ir važiuoja, neatsižvelgdama į viešąją nuomonę. Prieš rinkimus dabartinė valdžia kalbėjo apie Pramonės parko plėtrą bendradarbiaujant su Alytaus rajono savivaldybe, o dabar staiga viskas pakrypo kita linkme. Tai yra tiesioginis melavimas rinkėjams“, - teigė D. Sinkevičius.

 

Anot jo, Pirmojo Alytaus bendruomenė buvo numačiusi aerodromo plėtrą, mažosios aviacijos vystymo galimybes, skaičiavo, kiek kainuotų paties aerodromo išvystymas, poilsio zonų įkūrimas, kad jaunimas, vaikai, šeimos galėtų propaguoti techninį sportą. 

 

Tačiau visa tai ir liko tik planais, nes pritrūko savivaldybės administracijos ir politikų palaikymo.

 

D. Sinkevičius teigė, kad nors peticija paskelbta tik vakar vakare, tačiau žinia labai greitai pasklido po Alytų, žmonės skambina, teiraujasi. Tie, kurie negali pasirašyti peticijos elektroniniu būdu, prašo popierinio peticijos varianto.

 

„Tikrai kovosime“, - teigė D. Sinkevičius.

 

Sąmyšis dėl aerodromo teritorijos kilo po to, kai birželio mėnesio tarybos posėdyje Alytaus politikai pritarė galimybių studijos dėl Laisvosios ekonominės zonos steigimo aerodromo teritorijoje rengimui. O po kelių dienų apie LEZ steigimą Pirmojo Alytaus teritorijoje miesto valdžia jau diskutavo su Vyriausybės atstovais.

 

Peticiją galima pasirašyti ČIA

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai