Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Prie kapinių – ne tik kolumbariumas, bet ir atminimo lentelių siena?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:00, 2019-08-26
Buvusių garažų teritorijoje siūloma įrengti Ramybės-atminties parką.
Alytusplius.lt nuotr.

Prie Klevų gatvės kapinių netrukus turėtų būti pradėtas įrenginėti kolumbariumas, o Pirmojo Alytaus gyventojai siūlo ir dar vieną naujovę – atminimo lentelių sieną, kurioje būtų užrašyti minėtose kapinėse palaidotų žymių žmonių vardai, jų gyvenimo istorijos. Tokią viziją gyventojai jau pristatė tarybos nariams.

 

Idėją, kaip galėtų atrodyti teritorija prie Klevų gatvės kapinių, Aplinkos ir plėtros komiteto posėdžio metu pateikė Alyčio seniūnaitijos seniūnaitis Vaclovas Goštautas.

 

Pirmojo Alytaus gyventojai siūlo buvusių garažų teritorijoje, nuo Klevų gatvės pusės, įrengti Ramybės-Atminties parką. Už jo būtų skiriamoji siena, kurios vienoje pusėje atsirastų kolumbariumas, o kitoje – atminimo lentelių siena. Ant jos ne tik būtų žymių žmonių, amžinojo poilsio atgulusių Klevų gatvės kapinėse, pavardės, trumpi gyvenimo aprašymai, bet ir būtų nurodytos vietos, kur kapinėse rasti jų kapavietes.

 

„Atminimo lentelių sienos idėją gyventojams pristačiau aš pats, tačiau ją man perteikė Dailės mokyklos direktorius Redas Diržys. Apie viziją, kaip galėtų atrodyti kapinių plėtra, mes su gyventojais diskutavome ne kartą. Ir galutinį sprendimą pateikėme Aplinkos ir plėtros komitetui“, - pasakojo seniūnaitis V. Goštautas.

 

Komiteto nariai nutarė kreiptis į savivaldybės administracijos direktorių, kad šis įpareigotų specialistus paruošti sprendimo projektą dėl kapinių plėtros, kuris bus teikiamas tarybai. Jis turėtų būti paruoštas atsižvelgiant į gyventojų pristatytą idėją.

 

Teritorijoje prie kapinių yra du komercinės paskirties sklypai. Gyventojai nori, kad tokios paskirties liktų tik vienas, o kitas būtų panaudotas Ramybės parko reikmėms. Alytiškiai nenorėtų, kad vietoje to ten atsirastų, pavyzdžiui, laidojimo namai.

 

Šiais metais prie kapinių Pirmajame Alytuje planuojama įrengti kolumbariumą. Savivaldybė su kolumbariumą įrengsiančia bendrove „Labradoras“ sutartį pasirašė birželio mėnesį.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra