Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Prie ežero atvykusiems poilsiautojams – pirmosios pagalbos mokymai

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  16:17, 2019-07-29
Poilsiautojai gali būti pakviesti į pirmosios pagalbos mokymus.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Jau ne vienerius metus maudymosi sezono metu Alytaus rajone stebimos ir vertinamos Daugų, Giluičio ir Ilgio ežerų maudyklos, tiriamas vanduo ir paplūdimių smėlis. Liepos mėnesio pabaigos tyrimai rodo, kad visos stebimos rajono maudyklos maudynėms ir poilsiui tinkamos.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai perspėja, kad besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenteritu). Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.

 

Apvaliosios kirmėles, „įsikūrusios“ žmogaus organizme, gali jį nualinti, sukeldamos visą eilę negalavimų. Žmonės šiomis kirmėlėmis dažniausiai užsikrečia valgydami netinkamai nuplautus vaisius ir daržoves, uogas, per nešvarias rankas, užkrėstą atvirų vandens telkinių vandenį, vaikai dažnai užsikrečia žaisdami kirmėlių kiaušinėlių gausiose smėlio dėžėse ar paplūdimių smėlyje.

 

Taip pat reiktų nenustebti, jeigu nuvykusieji į rajono paplūdimius bus pakviesti į pirmosios pagalbos mokymus. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajono savivaldybėje“, pradėjo ciklą pirmosios pagalbos mokymų renginių, kuriuos rengia paplūdimiuose ir kviečia poilsiautojus aktyviai juose dalyvauti.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai