Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 479

Prie Alytaus daugiabučių atsiras nauji konteineriai ir jų bus daugiau

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:15, 2019-07-18
Naujai įrengta konteinerių aikštelė Lazdijuose. Tokios aikštelės atsiras ir Alytuje.
alytusplius.lt nuotr.

Alytuje netrukus bus pradėtos įrenginėti naujos šiuolaikiškos, gerokai patogesnės bei vizualiai patrauklesnės, estetiškai atrodančios atliekų konteinerių aikštelės su antžeminiais ir pusiau požeminiais konteineriais.  

 

Naujose aikštelėse – nauji konteineriai

 

Vienoje aikštelėje bus įrengti net penki konteineriai, skirti plastiko, stiklo, popieriaus, maisto ir po rūšiavimo likusioms mišrioms komunalinėms atliekoms išmesti.

 

„Tokios atliekų konteinerių aikštelės jau yra įrengtos kelių aplinkinių savivaldybių miestuose: Birštone, Prienuose ir Lazdijuose. Aikštelės atrodo labai gražiai, šiuolaikiškai ir tvarkingai. Alytuje šiuo metu vyksta intensyvūs konteinerinių aikštelių projektavimo darbai“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė.

 

Anot jos, aikštelės projektuojamos pagal anksčiau parengtą ir patvirtintą aikštelių išdėstymo schemą. Tiesa, kai kuriose vietose teko ieškoti naujų vietų aikštelėms dėl esamų inžinerinių tinklų sistemos – įrenginėjant  naujas aikšteles konteineriai bus įkasami į žemę, o to daryti ant inžinerinių tinklų negalima.

 

„Alytuje iš viso bus įrengtos 134 aikštelės: 35 antžeminės, 99 pusiau požeminės komunalinių atliekų konteinerių aikštelės. Bendras aikštelių skaičius bus mažesnis nei yra dabar, tačiau naujos aikštelės bus didesnės, o ir patys konteineriai - didesnės talpos. Pusiau požeminiai konteineriai bus penkių, antžeminiai – trijų kubų talpos“, - pokyčius įvardijo V. Mačernienė.

 

Atskiri konteineriai maisto ir tekstilės atliekoms

 

Ji atkreipė dėmesį, kad įrengus ir pradėjus eksploatuoti naujas aikšteles, didžiausiu iššūkiu gyventojams taps maisto atliekų surinkimas, mat iki šiol maisto atliekas Alytuje rūšiavo tik individualių namų gyventojai, turintys tam skirtus konteinerius.

 

Įrengus naujas aikšteles maisto atliekas privalės rūšiuoti ir daugiabučių gyventojai. Specialistai viliasi, kad gyventojams tai nebus sudėtinga ir maisto atliekų rūšiavimas taps kasdieniu įpročiu.

 

Kai kuriose naujose aikštelės atsiras ir konteineriai tekstilei. Jų Alytuje planuojama pastatyti šešiolika.

 

Pagal galiojančius reikalavimus, mikrorajonuose bus įrengta ne mažiau kaip po vieną atliekų konteinerių aikštelę šešiems šimtams gyventojų, o pačios aikštelės nuo gyvenamųjų namų bus nutolusios ne toliau kaip šimtą penkiasdešimt metrų.  

 

Teisės aktai taip pat numato, kad įrengiant atliekų konteinerių aikštelę turi būti išlaikytas ne mažiau kaip dešimt metrų atstumas nuo daugiabučio pastato langų ir durų. Konteinerių aikštelės negali būti arčiau nei dešimt metrų nuo vaikų žaidimo aikštelių.

 

Kaip tvarkome, tą ir matome

 

„Kaip dabar atrodo dabartinės konteinerių aikštelės ir kokia tvarka bus prie naujų, labai daug priklauso ir nuo pačių gyventojų. Konteineriai yra skirti tam, kad visos atliekos būtų dedamos į juos, o ne paliktos šalia.  Taip pat labai svarbu išmetus atliekas uždaryti konteinerius, nes esant krituliams, į konteinerius išmestos atliekos sušlampa, o tai apsunkina jų tvarkymą“, - kalbėjo Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Rasmutė Paužienė.

 

Ji paragino gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas, tvarkingai išmesti jas į konteinerius, o ne palikti prie jų, taip sukuriant mini šiukšlynus, kurie tikrai nepuošia miesto ir piktina tvarkingus gyventojus.

 

Labai negražu ir negalima prie konteinerių palikti baldų bei kitų didelių gabaritų atliekų – jas reikia vežti į stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikšteles, kur visos atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai. „Jeigu žmonės neturi savo transporto, gali už nustatytą atlygį atliekų išvežimo paslaugą užsisakyti iš vežėjo arba nemokamai gauti tam skirtas priekabas.

 

Priekabos yra šalia Alytaus Takniškių kaime esančioje didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėje. Alytaus regiono gyventojai, pasirašę sutartis su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru, nemokamai gali pasiimti dviem valandoms“, - sakė V. Mačernienė, pastebėdama, kad elgesys su atliekomis parodo ir kiekvieno žmogaus vidinę kultūrą.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai