Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Prie altoriaus pasimelsti atėjusi moteris bažnyčioje buvo apšaukta

Alytusplius.lt  •    •  12:19, 2019-09-26
Alytiškė su nuoskauda prisimena nemalonų incidentą bažnyčioje.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Šešių lelijų istorija“. Taip alytiškė Vilija (pavardė redakcijai žinoma) pavadino nemalonų incidentą, nutikusį Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčioje, į kurią moteris atėjo nešina baltomis lelijomis, o išėjo apsipylusi ašaromis. Tai nutiko rugsėjo 17 dieną, apie vidurdienį.

 

„Aš negaliu į bažnyčią nueiti bet kuriuo metu. Sergu, tad nueinu tik tada, kai gerai jaučiuosi. Sveikstu po sunkios ligos, turėjau sudėtingą operaciją, tad tądien pasijutusi geriau, nusprendžiau nuvažiuoti į bažnyčią, pasimelsti prie Marijos altoriaus, padėkoti, kad sveikstu.

 

Nusipirkau šešias baltas lelijas – man nuo vaikystės yra išlikę, kad Marijai lelijų reikia nunešti – ir nuvažiavau į ŠV. Angelų Sargų bažnyčią. Nors pati Pirmame Alytuje gyvenu, bet visada į šitą bažnyčią einu – nuo vaikystės įpratau, čia ir pirmosios komunijos esu priėjusi, vėliau. patarnauti per mišias ateidavau.

 

Ir pasimelsti visada čia ateinu. Kai gera, padėkoti, kai bėda užklumpa, pasiguosti - kažkodėl visada mane traukdavo būtent į tą bažnyčią.

 

Tądien buvo antradienis. Atvažiavau apie 12-13 valandą. Pagrindinės ir šoninės bažnyčios durys buvo užrakintos, tad nuėjau prie zakristijos durų. Jos buvo atrakintos, girdėjosi, kad rūsyje kažkas kažką dirba, lyg gręžia.

 

Aš daugybę kartų pro tas duris esu vaikščiojusi, tad ir šįkart nieko blogo negalvodama įėjau į vidų ir nuėjau tiesiai prie Marijos altoriaus.

 

Staiga išgirdau, kaip iš kažkur atsiradusi moteris pradėjo šaukti ant manęs: „Kaip jūs čia įėjot, ką jūs čia veikiat, ko jūs čia atėjot?“

 

Sutrikau. Sakau: pasimelsti atėjau, lelijų prie Marijos altoriaus atnešiau. „Duok man tas gėles“, - pareikalavo moteris. „Aš ne jums jas atnešiau“, - atsakiau ir paprašiau leisti man pasimelsti.

 

Moteris nuėjo, garsiai ištardama: „Keisti jūs žmonės!”

 

Nesupratau,  ar tai mes, katalikai, ateinantys į bažnyčią pasimelsti, jai keisti?

 

Melstis man jau sunkiai sekėsi, byrėjo ašaros. Palikau lelijas  prie altoriaus ir vėl pro tas pačias zakristijos duris išėjau.

 

Nesupratau, kodėl ta moteris taip supyko. Aš nieko blogo nepadariau. Suprantu, kad gal ne laiku atėjau. Bet bažnyčioje nieko nebuvo, aš niekam netrukdžiau. Radau atrakintas duris ir įėjau – nematau nieko blogo įeiti į bažnyčią.

 

Mano vaikystėje, tarybiniais laikais, bet kuriuo metu galėdavai ateiti į bažnyčią – ten tave priimdavo, išklausydavo, galėdavai pasikalbėti. O dabar, laisvės laikais, bažnyčia užrakinta, o jei pavyksta įeiti, tave apšaukia. Taip neturėtų būti“.

 

Alytusplius.lt portalas pakomentuoti šią situaciją paprašė Alytaus Šv. Angelų sargų parapijos kleboną Arūną Užupį. Jis patikino apie jautrų incidentą tarp dviejų moterų nieko negirdėjęs. Klebono teigimu, įprastai darbo dienomis bažnyčia būna užrakinta. „Nebent valytoja ar gėlininkė būna duris atrakinusi. Jei bažnyčia atrakinta, žinoma, galima įeiti“, - sakė klebonas.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra