Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prie akcijos „Stabdome statybą“ jungiasi ir Alytaus bendrovės

Daina Baranauskaitė  •    •  11:15, 2022-05-13

Apie šimto valstybinių ir visuomeninių objektų renovcijos, statybos Lietuvoje pusdieniui sustojo. Akciją „Stabdome statybas“ šalyje vykdo susivienijusios Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir kelių statybos įmones vienijanti asociacija „Lietuvos keliai“. 

 

Prie akcijos jungiasi ir Alytaus statybų įmonė „Coner“. Jos vadovas Edvardas Bielskis teigė, jog statybos stabdomos Alytuje adresu Statybininkų g. 31 ir Druskininkų sanatorijoje „Saulutė“.

 

Anot E. Bielskio, akcija „Stabdome statybą“ siekiama atkreipti dėmesį į Vyriausybės ir kitų perkančiųjų organizacijų nenorą ir delsimą dėl pabrangusių žaliavų indeksuoti statybų kainas arba ieškoti kitų sprendimų. „Siekiame išjudinti tą Vyriausybės vangumą ir neaktyvumą bei nenorą suprasti, kad situacija stipriai pasikeitė. Ant mūsų pečių jau buvo pandemija, bet karo Ukrainoje ir dėl to labai pabrangusių medžiagų - mūsų pečiai tikrai neatlaikys“, - sako E. Bielskis.

 

Jo teigimu, dėl karo Ukrainoje išaugo ne tik medžiagų, bet ir elektros, dujų kainos, sutriko medžiagų ir žaliavų tiekimas. „Skelbiama, kad bent statybinės medžiagos pabrango 15 procentų, tačiau realiai viskas pabrango kur kas labiau. Su privačiu sektoriumi lyg ir pavyksta susikalbėti, tačiau valstybės finansuojamos statybos - stringa. Toks staigus ir didelis brangimas nematytas jau kelis dešimtmečius, todėl įmonės negalės įgyvendinti sutarčių pasiūlytomis kainomis. Išeitis - jeigu Vyriausybė dėl karo Ukrainoje leistų rinkos dalyviams indeksuoti kainas“, – sako UAB „Coner“ vadovas E. Bielskis.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai