Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prezidento ir rajono merės vizija sutapo: savivalda – atvira iniciatyvoms ir atliepianti gyventojų lūkesčius

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  12:14, 2023-05-03
Merė Rasa Vitkauskienė Prezidento Gitano Nausėdos surengtame savivaldybių merų susitikime dalyvavo su vyru Nerijumi.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos susitikime su naują kadenciją pradėjusiais savivaldybių merais.

 

Merams – papildoma atsakomybė

 

Naujai išrinkta merė pažymėjo, kad Prezidento surengtas susitikimas buvo puiki proga susipažinti su kitų savivaldybių, taip pat ir artimiausių kaimynų, regiono savivaldybių, merais, aptarti darbus, projektus. Pasak R. Vitkauskienės, šalies prezidento akcentuotos aktualijos ypač svarbios ir nubrėžia kryptis, kuriomis link turi eiti savivalda. Po susitikimo merė džiaugėsi, kad požiūris į savivaldą – atliepiančią gyventojų lūkesčius, atvirą bendruomenių iniciatyvoms ir ištiesiančią pagalbos ranką ištikus krizei – sutampa.

 

„Pasitikiu žmonėmis ir bendruomenėmis, stengsiuosi, kad savivaldybė suteiktų jiems galimybių įgyvendinti projektus, kurie mūsų rajoną darytų gražesnį, patrauklesnį, įtrauktų kuo daugiau gyventojų. Manau, bendraudami, diskutuodami, net ir kritikuodami, galime pasiekti labai gerų rezultatų“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės merė R. Vitkauskienė.

 

Prezidentūroje kreipdamasis į savivaldybių merus šalies vadovas G. Nausėda pabrėžė: augantis rinkėjų aktyvumas rodo, jog savivalda tampa vis įdomesnė žmonėms, o tai merams reiškia didesnį matomumą, bet kartu – ir papildomą atsakomybės naštą.

 

G. Nausėda pažymėjo, kad daug galima nuveikti savivaldos lygmeniu. „Centrinės valdžios institucijos ne visuomet geba, o kartais tiesiog negali taip gerai atliepti žmonių lūkesčių kaip savivalda. Ypač susiklosčius kritinėms aplinkybėms, kurių pastaraisiais metais nestokojome: pandemija, migrantų krizė, karas Ukrainoje“, – sakė Prezidentas.

 

Savivaldybių merų susitikimas su LR Prezidentu Gitanu Nausėda Prezidentūroje.

 

Pagrindinis darbdavys – žmogus

 

Šalies vadovas su savivaldybių merais kalbėjosi apie tai, kad konstitucinis Fiskalinės drausmės įstatymas yra pasenęs, nelankstus, suvaržo rankas ir iniciatyvą, tampa neįmanoma įgyvendinti reikiamus projektus. „Įstatymas pakeistas, savivaldybėms atvertas 700 mln. eurų dydžio investicinis potencialas. Tai galimybė žaliosios ekonomikos plėtrai, skaitmenizacijai, darbo vietų kūrimui, viešųjų paslaugų plėtrai ir kitoms paslaugoms, kurios pagerins vietos žmonių gyvenimą“, – teigė Prezidentas.

 

Šalies vadovas ragino merus ypatingą dėmesį skirti švietimui, užtikrinti sklandų mokymosi procesą, akcentavo, jog būtina suteikti lygias galimybes mokytis specialiųjų poreikių, neįgaliems vaikams, o socialinė, ekonominė ir kultūrinė aplinka neturi būti kliūtimi siekti išsilavinimo.

 

Kalbėdamas apie sveikatos sistemą, Prezidentas pažymėjo, kad savivaldybės dirbdamos savarankiškai, be aukštesnių institucijų įsikišimo, gali pasiekti rezultatus, kuriais gyventojai lieka patenkinti.

 

Šalies vadovas skatino merus pasitikėti žmonėmis, bendruomenėmis ir padėti jiems skleisti pilietines galias. Prezidento įsitikinimu, be vietos žmonių dalyvavimo nepavyks sukurti ir gražesnės, tvarkingesnės, kultūringesnės aplinkos. Kartais juos tereikia šiek tiek paskatinti ir padrąsinti, parodyti, kad jų nuomonė iš tiesų yra girdima, o į išsakytus poreikius ar kritiką atsižvelgiama.

 

Prezidentas palinkėjo merams būti principingiems ir niekuomet nepamiršti, kad pagrindinis jų darbdavys yra žmogus.