Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Prašymus kompensacijoms jau galima teikti, bet pinigų dar teks palaukti

Elžbieta Vasikauskaitė  •    •  9:56, 2019-11-08
Klausimų žemės ūkio ministrui A. Palioniui turėjo Genių kaimo ūkininkai.
Alytusplius.lt nuotr.

Pastaruoju metu dažnai Alytaus rajone besilankantis Žemės ūkio ministras Andrius Palionis pagaliau atvyko su geromis žiniomis – ketvirtadienio vakarą vykusiame susitikime su ūkininkais jis pranešė, kad nuo penktadienio jie jau gali kreiptis dėl gaisro padarytų nuostolių atlyginimo.

 

Dėl žalos atlyginimo žemdirbiai gali kreiptis į Alytaus rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrių arba seniūniją, kurioje gyvena.

„Vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo lapkričio 15 dienos Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms leidžiama teikti tarpinius žalų paskaičiavimus kas dvi savaites Finansų ministerijai“, –  sakė Žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

 

Ta pati žalos atlyginimo tvarka galioja ir nuostolius  dėl gaisro patyrusiems pieno supirkėjams, verslininkams.

 

Anot jo, bus bandoma atkurti tą patį pinigų srautą, kokį ūkininkams mokėdavo perdirbėjai, tiekėjai. Nuostoliai bus kompensuoti visiems, nesvarbu – buvo užterštas pienas, pašarai, dirvožemis ar gyvūnų organizmai.

„Norim, kad nereikėtų laukti, kol gaisro paveikta teritorija visiškai išsivalys, kad nenukentėtų žemdirbių pajamos. Manau, kad pirmosios kompensacijos pasieks ūkininkus prabėgus 7-8 dienoms žalos įvertinimui pasiekus Finansų ministeriją“, – teigė A. Palionis.

 

Tiesa, pateikus prašymą pinigų teks palaukti apie pora savaičių.   

 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas priminė, kad su finansiniais sunkumais susidūrę žemdirbiai, laukdami kompensacijų, gali gauti pagalbą iš rezervinio fondo. „Jei kam labai sunku, kreipkitės, padėsime, neliksite be maisto“, – sakė rajono vadovas.

Žemės ūkio tarybos pirmininkas Aušrys Macijauskas, patikino, kad įdėmiai seka tai, kas vyksta Alytuje ir paragino rajono savivaldybę bei Žemės ūkio ministeriją įvertinti individualiai  kiekvieną žalą patyrusį ūkį, o ne pagal formulę.

 

„Taip būtų išvengta klaidų, kaip nutiko apskaičiuojant liūčių ir sausros padarytą žalą. Žmonės, nepatyrę nuostolių, gavo kompensacijas, o patyrę didžiulius nuostolius, negavo nieko“, – perspėjo A. Macijauskas.

 

Ūkininkai, besikreipiantys dėl žalos atlyginimo privalės užpildyti nustatytos formos blankus ir pateikti patirtą žalą patvirtinančius dokumentus – apskaitos žurnalą, nuosavybės teisę į turtą patvirtinančius dokumentus, gyvulių apskaitos žurnalą ir patirtos žalos apskaičiavimą.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.