Prašymai į Alytaus mokyklas bus priimami centralizuotai

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:08, 2017-10-10
Asociatyvi nuotr.

Alytaus gyventojai, norintys leisti savo atžalas į ikimokyklinio ugdymo ir švietimo įstaigas, prašymus turės pateikti centralizuotai. Alytaus savivaldybė planuoja įdiegti elektroninę vaikų priėmimo į miesto lopšelius-darželius ir mokyklas sistemą. Tikimasi, kad sistema veiks jau nuo šių metų gruodžio.

 

Tvarkos aprašas dėl centralizuoto priėmimo į mokyklas jau yra patvirtintas, o spalio pabaigoje vyksiančio tarybos posėdžio metu politikams bus teikiamas sprendimo projektas dėl centralizuoto vaikų priėmimo į lopšelius-darželius aprašo tvirtinimo.

 

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, pagrindinė pokyčių švietimo sistemoje priežastis – reguliuoti vaikų srautus ir vesti jų apskaitą.

 

„Ne paslaptis, kad tėvai dažniausiai pateikia prašymus priimti vaiką į kelias mokyklas, o rugpjūčio mėnesį neinformuoja, kad pasirinko vieną ar kitą švietimo įstaigą. Prasidėjus mokslo metams dažnai pasitaiko, kai į mokyklą neateina, pavyzdžiui, šeši mokiniai. Pradėjus domėtis, kodėl, paaiškėja, kad jie pasirinko kitą švietimo įstaigą. Įdiegus centralizuotą vaikų priėmimą, to būtų išvengta“, - sakė R. Ališauskienė.

 

Anot jos, tikimasi, kad jau šių metų gruodį bus įdiegta elektroninė vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo ir švietimo įstaigas sistema.

 

Pagal šių metų birželio mėnesį priimtą tarybos sprendimą, įsigaliojus naujai priėmimo į mokyklas tvarkai, tėvai prašymus galės teikti ne daugiau kaip į tris Alytaus miesto savivaldybės mokyklas. Jeigu politikai patvirtins parengtą vaikų priėmimo į lopšelius-darželius aprašą, tėvai prašymus gali pateikti ne daugiau kaip į du lopšelius-darželius ar mokyklas-darželius.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai