Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Prašom vestuvių muzikantų parodon Alytaus kraštotyros muziejaus patalpon!

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija  •    •  9:45, 2023-01-23
1966 m. vestuvės Raitininkų kaimo, Varėnos rajono. Iš Sadauskų šeimos albumo.

Vasario 2 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje duris atveria Dzūkijos krašto vestuvių muzikantams skirta paroda „Visi mes grojom vestuves!“

 

Prašom vestuvių muzikantų parodon Alytaus kraštotyros muziejaus patalpon! Vaikus keistai pasižvalgyti ir tėvus už skverno patampyti, vyresnius prisiminti bei jaunesniems paporinti, muzikantus su jaunavedžiais užsukti ir visus su senobiniais vestuvių muzikantų personažais nusipaveiksluoti.

 

Parodoje bus galima išvysti vestuvinių muzikantų fotografijas nuo tarpukario iki šių dienų, paklausyti muzikantų prisiminimų bei garso įrašų, susipažinti su unikalia Alytaus mokytojų seminarijos mokytojo Konstantino Bajerčiaus auklėtinių ankstyvą pokarį ekspedicijų metu surinkta medžiaga.

 

Šiandieną dauguma apie vestuvinį muzikavimą galvoja kaip apie „pigų“ pasilinksmino būdą, bet ar tikrai taip yra? Galbūt vestuvių muzikantai yra tie, kurie ilgiausiai ir tvariausiai saugojo Dzūkijos krašto papročius ir tradicijas? O galbūt, atidžiai stebėdami aplinką ir reaguodami į laikmečio pokyčius, keitė ir kūrė naujus kultūrinius bei socialinius reiškinius? Žvilgtelėkime į senus fotografijų albumus, pasiklausykime garso įrašų ir nustebsime atradę dalelę mūsų krašto istorijos.

 

Paroda Alytaus kraštotyros muziejuje veiks iki balandžio 15 d.

 

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai