Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pradinukė išbandė pamokoje įgytas žinias – pranešė apie „gaisrą“

Elžbieta Vasikauskaitė  •    •  9:04, 2019-11-20
Asociatyvi nuotr.
Alytusplius.lt nuotr.

Nuostaba, šypsena ir sumišimas mainėsi policijos pareigūnų, ugniagesių gelbėtojų  ir pedagogų veiduose, kai  paaiškėjo, kad melagingai telefonu apie Piliakalnio progimnazijoje kilusį gaisrą pranešė pradinių klasių moksleivė, nusprendusi praktiškai išbandyti pamokoje gautas žinias.

 

„Taip ir buvo. Pamokos metu mokytoja vaikams aiškino, kaip naudotis skubios pagalbos numeriu 112 ir viena mergaitė gautas žinias netruko išbandyti praktiškai“, – sakė Piliakalnio progimnazijos direktorė Regina Špukienė.

 

Anot R. Špukienės, mergaitė yra gabi ir žingeidi mokinė, moka savarankiškai skaityti, tad paskambinti ir pranešti apie nelaimę į Bendrosios pagalbos centrą (BPC) jai nebuvo sudėtinga.   

 

„Vyresnis vaikas gal ir galėjo suplanuoti tokį poelgį, tačiau pirmaklasė tikriausiai norėjo tik išbandyti, kaip viskas veikia realybėje, neturėdama jokių blogų kėslų“, –  mano progimnazijos vadovė.

 

Alytusplius.lt praėjusį penktadienį pranešė, kad BPC gavus skambutį, jog dega Piliakalnio progimnazija  į mokymo įstaigą nedelsiant buvo išsiųsti du ugniagesių gelbėtojų ekipažai, 6 cisternos ir autokeltuvas, nuskubėjo greitosios pagalbos ekipažas, policijos pareigūnai. Nors iš karto buvo aišku, kad skambina vaikas ir kilo įtarimų, kad prtanešimas gali būti melagingas, į jį buvo sureaguota operatyviai.

 

Administ­raci­nių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) numato, kad skambinimas pagalbos telefono nu­meriais, žinant, jog nėra pagalbos poreikio, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 86 iki 144 Eur, arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų, tačiau šį kartą, pranešdama melagingą informaciją, skambino mažametė.

 

„Mergaitės tėvams tikriausiai bus surašytas protokolas už tėvų valdžios nepanaudojimą ir pareikštas įspėjimas. Prevencinio pokalbio metu pradinukei pareigūnai aiškins, kokia atsakomybė laukia už netinkamą pagalbos skambučio naudojimą.

 

Pareigūnai nenusiteikę bausti, jie siekia, jog vaikas suprastų, kad pagalbos telefono numeris 112 nėra žaidimų objektas“, – sakė  Alytaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

 

 

  

Komentarų nėra