Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pradeda veikti Vaiko teisių linija: nemokamai konsultuotis galės kiekvienas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos; AlytusPlius.lt  •    •  14:27, 2022-11-29

Lapkričio 29-ąją veiklą pradeda Vaiko teisių linija, į kurią skambinti galima telefono numeriu 8 800 10 800. Šio linijos pagalba vaikai ir suaugusieji galės pasikonsultuoti visais vaiko teisių apsaugos klausimais bei pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Visi skambučiai šiuo numeriu bus nemokami.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva įsteigtas ir koordinuojamas konsultacijų centras – Vaiko teisių linija – bus prieinamas ir patogus kanalas, kuriuo visuomenė galės nemokamai konsultuotis ir gauti rūpimą informaciją visais vaiko teisių apsaugos klausimais bei pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė kviečia konsultacijų galimybe pasinaudoti ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus – jų skambučiams bus skiriamas ypatingas dėmesys. 

 

„Kviečiame skambinti visus, kurie nori pasikalbėti ir pasitarti rūpimais klausimais vaiko teisių tema – tėvus, senelius, mokytojus, gydytojus, kaimynus – esame pasiruošę išklausyti kiekvieną ir drauge surasti atsakymus. Tikimės išgirsti ir pačius vaikus – kuo jie gyvena, kas juos neramina, kokią pagalbą jiems galėtume suteikti. Norisi,  jog Vaiko teisių linija taptų saugia erdve kalbėti žmonėms, esantiems arčiausiai vaikų ir galinčiais pasidalinti informacija, kuri leistų vaiko teisių gynėjams operatyviau reaguoti į galimus vaiko teisių pažeidimus bei pasirūpinti vaikų gerove“, – kiekvieno skambučio svarbą akcentuoja I. Skuodienė.

 

Pasak jos, Vaiko teisių linija padės vaiko teisių gynėjams būti arčiau visuomenės ir suteiks jai daugiau galimybių kreiptis bei konsultuotis rūpimais klausimais.

 

Skambinantieji į liniją gaus bendro pobūdžio atsakymus įvaikinimo ar globos klausimais, dėl svečiavimosi galimybės, konsultacijas dėl skyrybų ar dėl bendravimo tvarkos, esant ginčams dėl vaikų auklėjimo, galės pasitarti bet kokiais klausimais, susijusiais su vaiko teisėmis. Vaikai galės pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais dėl savo teisių ir pareigų, santykių su tėvais, suaugusiųjų elgesio ir bendravimo su jais, išsiaiškinti, kur prireikus galima kreiptis pagalbos bei užduoti kitus svarbius klausimus.

 

Skelbiama, jog konsultacinis skambučių centras veiks Alytuje, o nemokamas konsultacijas telefonu ir elektroniniu būdu teiks šešių konsultantų komanda tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems žmonėms.

 

„Džiaugiamės, kad Alytuje įkurtas toks svarbus skambučių centras – iš bet kurio Lietuvos kampelio į mūsų miestą atkeliavęs pagalbos šauksmas operatyviai bus išspręstas ir galėsime didžiuotis, kad prie šio darbo prisideda ir alytiškiai", – teigia Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

Pastaraisiais metais išaugęs Tarnybos gaunamų pranešimų kiekis dėl galimų vaiko teisių pažeidimų tik patvirtina konsultacinės linijos poreikį: 2020-aisiais metais buvo gauta daugiau nei 39 tūkst. pranešimų dėl galimai pažeistų ar pažeidžiamų vaiko teisių, o per 2021-uosiuos metus šis skaičius padidėjo beveik vienu tūkstančiu gautų pranešimų. Skaičiuojama, jog vaiko teisių gynėjai įvairaus pobūdžio pranešimus apie galimai pažeidžiamas vaiko teises gauna kas 15 minučių, o kas antras toks pranešimas pasitvirtina.

 

Praėjusių metų duomenimis, daugiausia, apie 65 proc., pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų buvo gauta iš policijos, perpus padaugėjo vieno iš vaiko atstovų pagal įstatymą gyvenančio skyriumi pranešimų. Penktadaliu daugiau anoniminių skambučių sulaukta iš neabejingų greta gyvenančių ar su vaiku bendraujančių žmonių.

 

Visuomenė kviečiama naudotis konsultacinių skambučių galimybe, konsultuotis su vaiko teisių gynėjais bei nelikti abejinga galimiems vaiko teisių pažeidimams, į kuriuos būtų galima sureaguoti laiku, užtikrinant vaikui ir jo šeimai reikalingą pagalbą.

 

Vaiko teisių linijos konsultacijos, skambinant telefonu 8 800 10 800, bus teikiamos lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Pokalbiai vyks ir kreipiantis el. paštu konsultacijos@vaikoteises.lt.

Linijos konsultantų darbo laikas: I–IV 8.00–19 val.; V 8–18 val.; VI–VII konsultacijos neteikiamos.