Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 13 933

Politikai pagalvojo ir žodį dėl voverės ir miesto vartų tarė antrą kartą

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:09, 2019-09-25
Kairėje – menininkas R. Gataveckas, dešinėje – tarybos narys, voverės skulptūros iniciatyvos autorius Valerijus Vencius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytiškių aistras įkaitinusios ir skirtingas jų nuomones iššaukę „Bronzinės voverės su riešutu skulptūra“ ir „Alytus-Myliu“ miesto vartai“ vėl tapo politikų taikiniu. Praėjusiame tarybos posėdyje dauguma tarybos narių šių iniciatyvų, už kurias nubalsavo gyventojai, nepalaikė, tad trečiadienį tarybos nariai prie šių klausimų grįžo antrą kartą.

 

Kaip ir praėjusio tarybos posėdžio metu, taip ir šį, emocijų netrūko. Daugiausia audrų sukėlė iniciatyva „Miesto vartai „Alytus-Myliu“. Sprendimo projektą pristatė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė, o jai klausimus žėrė tarybos nariai Laura Radzevičiūtė, Česlovas Daugėla, Gediminas Daukšys, Tomas Pačėsas.

 

Buvo išsakomi priekaištai, kad tarybos nariai klaidinami, atsakymai neaiškūs, preliminarios sumos dėl miesto vartų nepateiktos, protokolų nėra, klausta, kaip pasikeistų Alytaus miesto gyvenimas pastačius vartus, replikuota, kad miesto vartų užrašas neįskaitomas. Įžvelgta ir neatitikimų įstatymams. Stebėtasi, kad praėjusio tarybos posėdžio metu politikai jau išreiškė savo nuomonę, o prie šio klausimo grįžtama vėl.

 

Tarybos narys Jurgis Krasnickas siūlė priimti sprendimą dėl voverės skulptūros, dėl kurios diskusijų nekyla, o klausimą dėl miesto vartų atidėti ir palaukti, kol paaiškės tikslesnės sumos. Tačiau miesto vartų klausimas nebuvo atidėtas.

 

Prieš balsuojant dėl šio klausimo, miesto mero siūlymu buvo paskelbta 5 minučių pertrauka.

 

Po jos politikai turėjo balsuoti už pateiktą sprendimo projektą, kuriuo siūlyta pritarti abiejų iniciatyvų – tiek voverės, tiek vartų įgyvendinimui, ir už alternatyvą – sprendimo projektą, kuriame buvo siūloma pritarti tik voverės skulptūros įrengimui.  Už pirmąjį variantą balsavo 12 tarybos narių, už alternatyvą – 8. Tad ir voverės skulptūra, ir miesto vartai buvo „palaiminti“.

 

Po tokio priimto sprendimo pasigirdo grasinimų teismais.

 

Valė Gibienė miesto vartų iniciatyvą norinčių „atmesti“ politikų argumentuose įžvelgė norą bet kokiu būdu sugriauti tai, kas buvo sukurta praėjusios kadencijos.

 

Posėdžio metu viešai pasisakė ir vienas „Alytus-Myliu“ ženklo kūrėjų Remigijus Gataveckas. „Iš minėtojo ženklo nesiekėme finansinės naudos, nesame uždirbę. Iniciatyvą teikiau ne aš, ne brolis, o bendruomenės narys, alytiškis. Aš šią iniciatyvą  ginu kaip visuomenės narys. Noriu atkreipti dėmesį, kad iniciatyvos autorius nėra architektas, kuris preliminariai galėtų apskaičiuoti sąmatą. Toks objektas nėra mažas, tai – ne grilis. 

 

Idėjos yra teikiamos, ne parduodamos. Kai bus skelbiamas viešasis konkursas, paaiškės ir tikslios kainos. Nepamirškite, kad idėjos kainuoja nemažai. Bet šiuo atveju, svarbiausia – ne kaina, o bendruomenės iniciatyvų projektas. Nepritardami gyventojų pasirinkimui, sugadinsite šio projekto įvaizdį ir neteksite pasitikėjimo“, - kalbėjo R. Gataveckas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad „Alytus-Myliu“ – optinis meno ženklas, kur svarbiau idėja, o ne skaitomumas.

 

Posėdyje pasisakė ir alytiškė Alma Šėperienė, raginusi atkreipti dėmesį, kad peticiją dėl voverės skulptūros ir miesto vartų pasirašė daugiau kaip 1000 žmonių. Tai reiškia, kad abu objektai alytiškiams reikalingi.

 

„Kokia bus miesto vartų nauda? Tiek mes, tiek svečiai galėsime prie jo nusifotografuoti, tai bus traukos objektas. Jei dėl voverytės, tai kodėl jai buvo nepritarta pirmą kartą? Ar ji daug kainuoja? Prie jos ateitų seneliai su anūkais, šeimos, jau dabar jaunimas važiuoja Jotvingių gatvėje pasižiūrėti pirmosios voverių skulptūros“, - kalbėjo A. Šėperienė.

 

AlytusPlius.lt primena, kad praėjusiame tarybos posėdyje politikai nepritarė voverės skulptūros ir miesto vartų „Alytus-Myliu“ iniciatyvoms. Toks politikų sprendima į dvi grupes tarsi padalino ne tik gyventojus, bet ir pačius politikus. Vieni žėrė argumentus, kodėl šioms iniciatyvoms pritarti netikslinga, kiti tokias kalbas vertino kaip nepagarbą gyventojų nuomonei.

 

Į kilusią nepasitenkinimo bangą tuomet sureagavo ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis, kuris viešoje erdvėje viešai atsiprašė alytiškių dėl tokio tarybos narių verdikto ir pažadėjo, kad šis klausimas tarybai bus teikiamas dar kartą. Kad klausimas būtų svarstomas pakartotinai, du savivaldybės tarybos komitetai pritarė, du – nepritarė.

 

Alytusplius.lt apklausoje dėl miesto ženklo „Alytus-Myliu“ savo nuomonę pareiškė 4279 alytiškių. Absoliuti dauguma jų – 88 procentai – pareiškė, kad toks ženklas prie miesto vartų yra nuostabus sprendimas. 8 procentai įsitikinę, kad Alytui reikia kitokio riboženklio, 3 procentai galvoja, kad tokį ženklą geriau statyti miesto centre, o ne jo prieigose, o 2 procentai nuomonės šiuo klausimu neturi.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra