Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Politikai apžiūrėjo buvusius vaikų darželius – laisvų patalpų mažai

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:44, 2020-06-18
Prie pastato Daugų gatvėje.
AlytusPlius.lt nuotr.

Stingant vietų Alytuje veikiančiuose lopšeliuose-darželiuose, miesto valdžia ne kartą girdėjo raginimą išnaudoti tuščias patalpas, kur jie kažkada veikė anksčiau. Tačiau tų laisvų patalpų beveik nėra – tai paaiškėjo ketvirtadienį tarybos nariams apsilankius pastatuose, kuriuose kadais veikė vaikų darželiai.

 

Šiandien tie pastatai tušti nestovi. Nors jie nenaudojami ugdymo reikmėms, tačiau kone visos patalpos yra pritaikytos kitoms veikloms, verslams. 

 

„Savivaldybės tarybos nariai išreiškė norą apžiūrėti patalpas, kur kažkada veikė lopšeliai-darželiai, tad šiandien tą ir darome. Iš viso aplankysime penkias tokias vietas“, - sakė Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

Išvažiuojamasis posėdis prasidėjo nuo apsilankymo adresu Daugų g. 5A esančiame pastate, kur šiuo metu veikia Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir kitos įstaigos.

 

 

„Laisvų vietų, kur galėtume atidaryti naujus darželius, steigti grupes – nėra. Tačiau nuo rugsėjo mėnesio tiek miesto, tiek rajono vaikų poreikis lankyti lopšelius-darželius bus pilnai patenkintas. Mes kartu su tarybos nariais lankėmės jau veikiančiuose darželiuose ir radome galimybių papildomas grupes trūkstamoms vietoms steigti  būtent juose. Išnaudosime dalį administracinių, poilsio patalpų, bet vaikams vietų bus“, - pasakojo švietimo sritį kuruojanti J. Šukevičienė.

 

Septynių naujų grupių steigimui kitą savaitę vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje dar turės pritarti tarybos nariai.

 

 

Vicemerės teigimu, nors šiais metais vietų vaikams pakaks, kaip bus vėliau, ar poreikis nedidės, sunku prognozuoti, todėl ir būtina apžiūrėti esamas, šiuo metu ne švietimo tikslams naudojamas patalpas, kad ateityje prireikus būtų galima priimti atitinkamus sprendimus.

 

„Niekas nesako, kad mes tuoj pat kažką iškraustysime, sugriausime ir kursime darželius, tačiau tarybos nariai nori žinoti esamą padėtį, kas tose patalpose yra, ką veikia, kiek yra laisvo ploto“, - sakė mero pavaduotoja.

 

Išvažiuojamajame posėdyje dalyvavusi Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė atkreipė dėmesį, kad visi buvę lopšeliai-darželiai šiuo metu yra įveiklinti. Laisvo ploto yra tik labai maža dalis, nebėra ką pasiūlyti net nuomininkams.

 

Jeigu prireiktų patalpas atlaisvinti švietimo veiklai, atitinkamus sprendimus turėtų priimti tarybos nariai. Tiesa, nors apie išvažiuojamąjį posėdį buvo pranešta jiems visiems, bent jau į pirmąjį pastatą Daugų gatvėje atvažiavo tik Laura Radzevičiūtė, Nijolė Makštutienė ir Laima Vincė Kirkliauskienė.

 

 

Ketvirtadienį taip pat numatyta apžiūrėti ir buvusių vaikų darželių pastatus Vingio g. 15A, Vilties g. 28A, Kalnėnų g. 2B, Jaunimo g. 3. 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.