Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Poliklinikoje dirba apylinkių administratoriai: gydytojams – sumažėjusi našta, pacientams – didesnis patogumas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:19, 2023-10-08
Alytaus poliklinikos direktorius M. Jasaitis lankosi apylinkių administratorių darbo vietoje.

Alytaus poliklinikoje startavo naujovė, kuri paspartino pacientų patekimą pas šeimos, vaikų bei vidaus ligų gydytojus. Įstaigoje pradėjo dirbti apylinkių administratoriai, kurie sumažino medikams papildomų administracinių darbų naštą. 

 

Susisiekus su apylinkių administratoriais, galima užsiregistruoti vizitui pas gydytoją, gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Na, o gydytojas tuo metu gali visą reikiamą dėmesį skirti pas jį apsilankiusiam pacientui, nenutraukdamas jo apžiūros ir tuo metu neatsakinėdamas  į skambučius. Visą paciento informaciją jam perduoda minėtieji apylinkių administratoriai. 

 

„Medicinoje nuolat vyksta pokyčiai. Ne išimtis, kad ir  vadybines, administracines sritis reikia dažnai stebėti, tobulinti, apgalvoti ir pritaikyti naujoves.  Pacientų gyvenimo tempas aktyvus, jie skuba, nenori ilgai laukti, informacija jiems reikalinga čia ir dabar, pas gydytoją taip pat norima patekti kuo greičiau. 

 

Tad poliklinikos administracija ieškojo būdo, kaip galėtų su turimais finansiniais ir žmogiškaisiais resursais patenkinti pacientų lūkesčius. Taip ir atsirado apylinkių administratorius. Jis – trečiasis šeimos gydytojo komandos narys. Kaip žinia, komandos visumą sudaro šeimos gydytojas, slaugytojas, o dabar dar – ir apylinkių administratoriai“, - pasakojo Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.

 

Galimybė pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms turėti apylinkių administratorius yra patvirtinta Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Taigi Alytaus poliklinika ja pasinaudojo.

 

Pacientams reikėtų žinoti, kad apylinkių administratoriai priskirti tik šeimos, vaikų ir vidaus ligų gydytojams. Vienas apylinkės administratorius aptarnauja du šeimos gydytojus (dvi apylinkes). Iš viso dirba penkiolika administratorių, kuriems priskirti konkretūs gydytojai. Kiekvienas apylinkės administratorius turi atskirą savo telefono numerį ir aptarnauja tik jam priskirtų gydytojų pacientus.

 

 

„Anksčiau visą srautą jiems adresuotų skambučių su pacientų klausimais priimdavo gydytojas ar slaugytojas. Su jais, reikalui esant, sujungdavo ir registratūra. Taigi gydytojas tuo pačiu metu turėdavo kontaktuoti ir su atėjusiu pacientu, ir dažnu atveju – kalbėtis telefonu. Tokių dalykų būti neturėtų. Svarbu, kad visas dėmesys būtų skiriamas pacientui, o gydytojų neblaškytų papildomi skambučiai, per kuriuos neretai užsitęsia laukiančiųjų už durų laikas. Taigi dabar tuos skambučių srautus valdys apylinkių administratoriai, kurie bus tarsi tarpininkai tarp paciento ir gydytojo bei slaugytojo“, - apie naujovę kalbėjo poliklinikos vadovas. 

 

Norint užsiregistruoti pas šeimos, vaikų ar vidaus ligų gydytoją, skambinti bendruoju numeriu į skambučių centrą nereikia. Šią funkciją perėmė apylinkių administratoriai. Susisiekus su jais, taip pat galima pasitarti dėl vaistų, siuntimų, skiepų. Apylinkių administratoriai taipogi tvarkys įvairius dokumentus, informuos pacientus apie jų laukiančias prevencines programas, galimybes vakcinuotis. Prireikus, administratorius susisieks su gydytoju, ras geriausią sprendimą ir po to informuos pacientą.

 

 

Anksčiau pacientai, norėdami pasikonsultuoti su gydytoju ar slaugytoja, skambindavo įprastu bendruoju numeriu į skambučių centrą. Registratorė pradėdavo jungimą, tačiau gydytojas ne visada galėdavo atsiliepti tą pačią minutę, todėl susidarydavo bandančių prisiskambinti eilutė.

 

„Siekiame mažinti skambinančiųjų laukimo eiles, kad skambinančių pacientų srautai būtų išskirstyti, operatyviai atsiliepiama į skambutį. Apylinkės administratoriai dirba gydytojų grafiku, kad žmogus visuomet turėtų galimybę prisiskambinti, ir informacija būtų suteikta čia ir dabar, arba kitu atveju – perskambinama“, - teigė M. Jasaitis.

 

Pacientai kviečiami pasižymėti telefono numerius, kuriais turėtų skambinti, norėdami užsiregistruoti vizitui ar tiesiog pasitarti su šeimos, vaikų ar vidaus ligų gydytoju.


 
⁎Registracija į psichikos sveikatos centrą  tel. +370 315 77 001 nuo 8:00 iki 16:00 val.


⁎⁎ Kita informacija ir/ar registracija pas odontologus, gydytojus specialistus tel. +370 315 36 603.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai