Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Policija apie 2023 metus: augantį pasitikėjimą, narkotikus prabangiuose automobiliuose ir kvaišalų platintojus prie mokyklų

Raimonda Bernatavičienė  •    •  17:06, 2024-02-29
Alytaus apskr. VPK pristatė savo veiklos rezultatus.
AlytusPlius.lt nuotr.

Pasitikėjimas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais auga, o kontroliuojama teritorija yra saugiausia visoje šalyje. Tuo ketvirtadienį džiaugėsi 2023 metų veiklos rezultatus pristatę pareigūnai ir bendruomenė. Susitikimo metu buvo pateikta ir ne visiems girdėtų faktų apie ypač stambių nusikaltimų išaiškinimą.

 

Vienas jų – tai didelio masto psichotropinių medžiagų kontrabandos užkardymas. Bendradarbiaujant su Lenkijos pareigūnais, buvo nustatyti asmenys, vykdę minėtų medžiagų kontrabandą į Lietuvą per Lenkijos-Lietuvos sieną. Atgabenti į Lietuvą narkotikai čia buvo sandėliuojami, ruošiami, platinami. Bendro pareigūnų darbo dėka, Vilniaus mieste esančime garažų masyve buvo sulaikyti trys Ukrainos piliečiai. Garaže ir prabangiuose automobiliuose buvo surasta ir paimta apie 90 kilogramų narkotinės medžiagos, žinomos kaip kristalas, bei 63 tūkst. eurų grynųjų. Surastų narkotikų vertė juodojoje rinkoje siekia 1,5 mln eurų.

 

Visuomenės pasitikėjimas Alytaus policija – net 83 proc.

 

 

Pristatant svarbius praėjusių metų pasiekimus, taipogi akcentuotas ir atliktas tyrimas dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams Alytaus mieste. Pareigūnai nustatė 18 ir 19 metų vaikinus, kurie vykdė šiuos „juodus“ darbus. Pavyko atsekti platinamų kvaišalų kelią, kuris atvedė iki vienos gimnazijos. Pardavėjai laukdavo sutartose vietose. Tyrimo metu paaiškėjo ir lytinių santykių su nepilnamete faktas, tuomet jau tyrimas vyko dviem kryptimis. Darbas davė vaisių, nes byla sėkmingai nukeliavo į teismą.

 

Per praėjusius metus Alytaus apskrities policijos prižiūrimoje teritorijoje buvo užegistruota 1795 nusikalstamos veikos – tai yra 5,5 proc. mažiau nei 2022. Smurtas artimoje aplinkoje – viena dažniausiai registruojamų nusikalstamų veikų, pernai dėl šių atvejų gauti 4135 pranešimai telefonu.

 

Pernai pareigūnai skyrė didelį dėmesį nepilnamečių daromų nusižengimų, nusikalstamų veikų problemoms spręsti. Deja, opi problema tai, kad nepilnamečių psichoaktyviųjų medžagų vartojimas didėja. Jei 2022 metais buvo registruotas 51 nusižengimas dėl tabako gaminių, elektroninių cigarečių turėjimo ir vartojimo, tai 2023-aisiais tokių nusižengimų jau buvo 228. Pareigūnai ir toliau aktyviai dirbs tam, kad šie procesai būtų suvaldyti.

 

Didelis dėmesys skiriamas ir kelyje daromiems pažeidimams. Pernai nustatytas 671 asmuo, sėdęs prie vairo būdamas neblaivus. Taipogi pasidžiaugta, kad pareigūnams tarnyboje labai talkina dronas, kuris padeda patruliuojant viešose vietose, ieškant dingusių žmonių, atliekant eismo įvykių vietos apžvalgą ir t.t.

 

Apžvelgus rezultatus, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius teigė, kad iššūkių būta nemažai, bet pareigūnai puikiai su jais susitvarkė.

 

„Ir visi rezultatai, kuriais galime pasigirti, yra mūsų visų bendrų pastangų dėka. Tad noriu padėkoti visiems, kurie deda pastangas, stengiasi ir nepritrūksta ryžto. Tikiu, kad ir toliau eisime teisinga linkme“, - sakė A. Jurgelevičius.

 

 

Pristatyme dalyvavo ir Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius. „Pasitikėjimas Alytaus policija auga, apskrityje yra saugu. Išties girdžiu, jog Alytaus policija turi gyventojų palaikymą. O visa tai užtarnauja ir uždirba policijos pareigūnai, kuriems turime padėkoti“, - kalbėjo S. Tamulevičius.

 

 

Veiklos rezultatų pristatyme dalyvavo ir kitų bendradarbiaujančių institucijų vadovai, svečiai iš apskrityje esančių savivaldybių.

 

Alytaus miesto meras N. Cesiulis tvirtino, kad miestas visuomet pagelbės kuo galės. Pernai savivaldybė padovanojo komisariatui droną, o dabar gali pradžiuginti žinia, kad atnaujino serverius, tad mieste įrengtomis vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotas vaizdas net ir nakties metu bus kur kas kokybiškesnis.

 

Alytaus rajono savivaldybės vicemeras Aurimas Truncė tvirtino, kad saugumas – vienas iš svarbiausių prioritetų, kodėl žmonės renkasi gyventi Alytaus rajone. Vicemeras dėkojo už bendrystę ir atkreipė dėmesį, kad Alytaus apskrities policija jau nuo seno garsėja puikiais pasiekimais.

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai