Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

POETINĖS SULĖKTUVĖS „Šioms gatvėms, sau, praeiviams...“. Rimo Buroko atminimui

Indrė Navickė, Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyresn. bibliotekininkė  •    •  9:45, 2023-04-18
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka balandžio 21 d. 12–13 val. Alytuje, Rotušės aikštėje, organizuoja poetines sulėktuves „Šioms gatvėms, sau, praeiviams...“ , kuriose bohemiškojo Rimo Buroko eilės suskambės kitaip.

„Mirtie, sugroki paskutinį kartą fleita,

Tik tu viena ja moki groti...“

 

Lyriškai pramintas liūdesio ir rudens poetu, Alytuje gimęs Rimas Burokas, šių metų balandžio mėn. 21 d. būtų šventęs 70 metų jubiliejų. Žinoma, daug mieliau būtų kalbėti apie dabar gyvenančius bei kuriančius žmones, bet gyvenimas yra toks, koks yra – ryškios asmenybės pasaulį dažniausiai palieka per anksti, prisiminimui palikdamos tik ryškų savo kūrybos pėdsaką.

 

Rimas Burokas buvo mūsų miesto vaikas. Čia jis gimė, augo, lankė II vid. mokyklą (dabar Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija). Mokėsi gerai, labai daug skaitė. Čia jis ir parašė pirmuosius eilėraščius (užrašydavo juos čia pat, ant servetėlės, išplėšto knygos lapo, popieriaus skiautės ir dalindavo bet kam – pavėžėjusiam vairuotojui, padavėjai, šiaip sutiktam geram žmogui). Rimas traukė visus. Traukė savo poetine elegancija, laisva laikysena ir tuo, kad visada buvo įsimylėjęs. Gyveno mylėdamas. Jis, vienas iš nedaugelio, kuris išdrįso gyventi taip, kaip norėjo. Tačiau anuo metu už viską reikėjo mokėti pačia brangiausia valiuta – gyvenimu. Trys siaubą keliantys klausimai: „Iš ko gyveni, kur gyveni, kur dirbi? – lydėjo Rimą visus tuos metus. Atsakydamas tai droviai, tai išdidžiai, tai piktai – „esu Poetas“, Rimas taip ir mirė neišvydęs nė vienos savo eilėraščių publikacijos. Mirė Lukiškių ligoninėje būdamas vos 26-erių.

 

Tekstai, rašyti iš gilios vidinės būtinybės, turi būti parodyti kitiems, praeiviams, miestui. Todėl Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka balandžio 21 d. 12–13 val. Alytuje, Rotušės aikštėje, organizuoja poetines sulėktuves „Šioms gatvėms, sau, praeiviams...“ , kuriose bohemiškojo Rimo Buroko eilės suskambės kitaip! Taip pat, nuo 21 d. prie Bendrosios knygų skaityklos (Seirijų g. 2) veiks dokumentų ir spaudinių paroda, padėsianti geriau pažinti šią ieškančią, nesusitaikančią, visada mylinčią asmenybę.

 

Visas trumpas Rimo Buroko gyvenimas – tarsi nesibaigianti kelionė į laisvę: kitaip gyventi jis nemokėjo, nenorėjo ir, ko gero, kitaip jam tiesiog nebuvo lemta... Kviečiame ir Jus nors trumpam pasinerti į trumpą poeto gyvenimo ir kūrybos kelionę.

 

„eilėrašti nebaigtas,

o gal ir nepradėtas,

juo taip turtingas vargšas

nežinomas poetas...“

 

Eilės poeto Rimo Buroko

Komentarų nėra