Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po švenčių maratono pailsinkite kūną ir mintis

Unija.lt informacija  •    •  15:45, 2022-01-06
Asociatyvi nuotr.

Prabėgus didžiausioms metų šventėms namuose apsistoja tyla, o šventinis šurmulys iškeliauja kartu su rankomis mojančiais artimaisiais. Vis dėlto, galiausiai susitvarkius ir patogiai ištiesus kojas poilsiui, dažnai suprantama, kad tik miego tikrai nepakaks. Šventinis maratonas neretai išvargina ne tik kūną – sukant galvą, kam ir ką padovanoti, skubant visur suspėti ir pasirūpinti milijonais reikalų pavargsta ir protas, o galva nuo minčių ima tiesiog kaisti. Tam, kad pošventinis pervargimas netaptų problema, iššaukiančia net konfliktus su namiškiais ar kolegomis, pravartu skirti pakankamai laiko tiek fiziniam, tiek psichologiniam poilsiui.

 

Palepinkite kūną maloniomis procedūromis

 

Po švenčių šurmulio neretu atveju norisi tiesiog atsijungti nuo viso pasaulio ir bent trumpam pabėgti į tobulą ramybės oazę. Būtent taip pasijusti galite apsilankę mėgstamame SPA, vandens pramogų parke ar tiesiog masažo centre. Jei tik turite galimybę, po švenčių palepinkite save keliomis laisvomis nuo darbo dienomis ir pasinaudokite galimybe visapusiškai atsipalaiduoti. Pailsinus kūną nuo streso sumažės ir patiriama protinė įtampa, o kai pošventiniu laikotarpiu nebereikės niekur skubėti, tikrai pajusite, kad atsipalaidavimas neišgaruoja pernakt. Beje, toks pailsėjimas sanatorijoje ar pramogų komplekse po didžiausių metų švenčių net gali tapti jūsų šeimos tradicija, kuri sugrąžins jėgas kiekvienais metais. Prieš šventes ir iškart po jų internetas tiesiog mirga nuo ypatingų pasiūlymų, kviečiančių pasimėgauti vandens procedūromis bei masažais už mažesnę kainą. Be to, į pasiūlymus dažnai įtraukiama ir nakvynė su pusryčiais bei vakariene, tad pasinaudoję tokiais pasiūlymais tikrai sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko, kurį užtruktumėte ieškodami alternatyvų.

 

Savaime suprantama, ne visiems po švenčių piniginė leidžia net tokias mažytes atostogas, todėl verta pasidomėti vartojimo paskolos sąlygomis https://unija.lt. Pasiskolinus nereikės skaičiuoti kiekvieno išleisto cento, o visa šeima galės pasilepinti kokybišku ir maloniu poilsiu.

 

 

Skirkite laiko mylimiems ar primirštiems hobiams

 

Pamiršti po švenčių kamuojančią įtampą taip pat gali padėti mėgstamos veiklos. Tiesa, šiuolaikiniai žmonės, užsisukę darbo ir buities rate, dažnai neranda nė akimirkos kokybiškai savirealizacijai. Vis dėlto, derėtų peržiūrėti savo dienos režimą ir joje įterpti bent valandą hobiams. Visiškai nesvarbu, ar esate knygų mylėtojas, rankdarbių fanatikas ar adrenalino medžiotojas – laiko mylimiems pomėgiams privalote skirti bet kuriuo atveju. Laikas sau padės atitraukti mintis nuo darbų, sumažins įtampą ir leis pailsinti protą.

 

Nurimus šventiniam šurmuliui taip pat galite skirti laiko ir kiek primirštiems, nuošalėn nustumtiems hobiams. Jei esate pradėję skaityti knygą ir vis graužiate save, kad niekaip neįveikiate paskutinio jos skyriaus ar mintyse vis sukasi siūlų pritrūkęs mezginys, skirkite bent pusvalandį per dieną ir užbaikite pradėtą darbą. Galutinis rezultatas tikrai įkvėps imtis naujo užsiėmimo, o žinojimas, kad pagaliau įveikėte šitiek laiko „kabėjusią“ užduotį, tikrai nuramins ir mintis.

 

Mintis ilsinkite gamtoje ir harmoningoje aplinkoje

 

Pailsinti protą nuo dar prieš šventes patirto streso, kuomet tenka puošti namus, ruoštis kalėdiniams vakarėliams, pirkti dovanas ir galvoti, kaip išradingai jas supakuoti, kaip įteikti ir kokius sveikinimo žodžius įrašyti atvirutėje, gali padėti ir buvimas gamtoje ar tiesiog ramesnėje aplinkoje. Jei tik leidžia oro sąlygos, pasivaikščiokite, važinėkite dviračiu, būkite gryname ore su šeima. Jei neturite galimybės išvykti į kaimą ar pasimėgauti savaitgaliu atokesnėje sodyboje, pasistenkite sukurti harmoningą aplinką namuose. Klausykite ramesnės, atpalaiduojančios muzikos, pasilepinkite aromaterapija ar mėgstamų smilkalų aromatu. Pasistenkite sumažinti stresinių situacijų kiekį – taip greičiau pailsės tiek mintys, tiek kūnas.

Komentarų nėra