Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po penkis šimtukus gavę abiturientai: sėkmę lėmė ne knygų „kalimas“

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:11, 2019-07-19
Iš kairės: D. Sakavičius, A. Gegužis.
AlytusPlius.lt nuotr.; asmeninio albumo nuotr.

Alytuje prasidėjo brandos atestatų įteikimo maratonas. Penktadienį atestatus atsiims ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos abiturientai, tarp kurių yra du vaikinai, iš egzaminų gavę net po penkis šimtukus – tokio atvejo miesto istorijoje dar nebuvo. Stulbinamus mokslo rezultatus pademonstravę jaunuoliai jau tvirtai žino, kur nori studijuoti. Sutapimas: jie abu pasirinko tą patį universitetą ir netgi tą pačią specialybę.

 

Sekasi viskas, bet pasirinko matematiką

 

Valstybinius brandos egzaminus išlaikius pačiais geriausiais rezultatais, jaunuoliams, regis, visi keliai atviri. Tačiau šimtukų rekordininkai iš Alytaus – Andrius Gegužis ir Domas Sakavičius – sparnų kelti į užsienio universitetus neplanuoja. Abu vaikinai nori pasilikti Lietuvoje. Nors jaunuoliams sekasi visi dalykai, jie ketina studijuoti taikomąją matematiką Vilniaus universitete.

 

Tai, kad abu ketina rinktis tą patį studijų kelią – tik sutapimas. Tiesiog tiek Andriui, tiek Domui patinka matematika.

 

„Nors kai kas sako, kad matematika nuobodi, man tai – pati įdomiausia disciplina. Taikomosios matematikos studijos atvertų daug galimybių, kur būtų galima įsidarbinti. Yra daug sričių, kur ji reikalinga ir pritaikoma. Jei studijos tikrai patiks, galbūt mokslus tęsiu toliau, ir ateityje tapsiu matematikos profesoriumi“, - sakė A. Gegužis.

 

Panašios nuomonės yra ir D. Sakavičius, vaikinas norėtų rinktis pedagoginį kelią ir savo sukauptas žinias perduoti kitiems, dėstydamas universitete.

 

Prieš egzaminus – jokio jaudulio ir knygų „graužimo“

 

Andrius ir Domas prieš egzaminus nejautė jokios baimės ir nesistengė visko „iškalti“. Abu jaunuoliai tvirtus žinių pagrindus turėjo jau iš anksčiau, dalyvaudavo olimpiadose, atlikdavo tiriamuosius darbus, semdavosi papildomų žinių moksleivių akademijose. Tad prieš egzaminus beliko tik pasikartoti, kas primiršta, o kai ko net kartotis nereikėjo.

 

A. Gegužis laikė penkis egzaminus ir iš visų jų gavo aukščiausius įvertinimus. Šimtukai „atskriejo“ iš biologijos, informacinių technologijų, lietuvių kalbos, matematikos ir jau anksčiau išlaikyto tarptautinio anglų kalbos egzamino.

 

D. Sakavičius iš viso laikė šešis egzaminus. Šimtukus pavyko gauti iš matematikos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų ir tarptautinio anglų kalbos egzamino. Kiek prastesnis rezultatas buvo tik iš lietuvių kalbos egzamino.

 

Abiturientai teigė, kad gerų rezultatų ir šimtukų tikėjosi, nes žinojo, kad tai pasiekti jiems įmanoma.

 

„Iki egzaminų likus mėnesiui aš pagalvojau, kad tikrai galiu gauti penkis šimtukus. Pats sau mečiau iššūkį ir to siekiau. Jei būtų nepasisekę, turbūt ant savęs supykčiau. Tektų analizuoti, ko nepadariau, nes rodos, tiek pastangų įdėta“, - kalbėjo D. Sakavičius.

 

Kiek kitokiu požiūriu vadovaujasi A. Gegužis. Vaikinas tikino, kad tikėjosi bent trijų šimtukų, tačiau jeigu jų būtų ir negavęs, savęs nekaltintų.

 

„Reikia mažiau stresuoti ir mokėti priimti situaciją tokią, kokia yra. Juk tai – tik egzaminas“, - sakė A. Gegužis.

 

Penki šimtukai – misija įmanoma

 

Andriaus ir Domo pažįstami, sužinoję, kad jaunuoliai gavo po penkis šimtukus, dažnai tarsteli „kaip tai įmanoma“, tačiau vaikinai tvirtina, kad įmanoma viskas, kai tvirtai žinai, ko nori.

 

 „Daug ką lemia mokymo įstaiga, pedagogai, bet tai nėra pagrindinis rodiklis. Viskas priklauso nuo ryžto ir noro kažką pasiekti. Ir gauti penkis šimtukus nėra taip beprotiškai sunku, kaip atrodo. Svarbiausia – įsigilinti į egzaminų programą, žinoti, ko bus prašoma ir kam reikia pasiruošti“, - įsitikinęs D. Sakavičius.

 

Jo bendraklasis Andrius taip pat įsitikinęs, kad viskas – kiekvieno mūsų rankose.  „Jeigu eini į egzaminą ir galvoji, kaip aš to dalyko nemėgstu, tai ir rezultatai atitinkamai nukentės. Man mokymasis niekada nebuvo sunkus darbas ar našta. Esu įsitikinęs, kad išsilavinimas yra svarbus dalykas ir visi dalykai, kurių egzaminus laikiau, man patiko. Tad daug kas priklauso nuo požiūrio“, - tvirtino A. Gegužis.

 

Daug psichologinių motyvacinių knygų skaitantis vaikinas gyvenime vadovaujasi dviem žodžiais – vaizduotė ir valia. Jo nuomone, pirmiausia labai svarbu tikėti, kad gali daug pasiekti. O taip pat ir turėti valios įdėti darbo.

 

„Matau daug žmonių, kuriems sutrukdo arba vaizduotė, arba valia. Jie įdeda daug darbo, bet nepasitiki savimi, ir tuomet nepasiseka. Arba atvirkščiai, per daug savimi pasitiki ir tuomet deda mažai pastangų, kad pasisektų. Tarp vaizduotės ir valios reikėtų išlaikyti balansą“, - sakė A. Gegužis.

 

Alytuje gyventi norėtų, bet ne dabar

 

Du gabūs vaikinai, paklausti apie tai, ar mato savo ateitį Alytuje, ar norėtų čia sugrįžti, buvo atviri:  Alytus jiems per mažas miestas – ne savo dydžiu, bet galimybėmis.

 

„Alytus – jaukus miestas ir čia gyventi šeimai būtų patogu. Galbūt sulaukus garbaus amžiaus Dzūkijos sostinėje gyventi norėčiau, bet kol kas save matau kitur. Noriu dėstyti universitete, o Alytuje tokių galimybių nėra“, - teigė D. Sakavičius.

 

Alytuje kurtis neplanuoja ir A. Gegužis. Vaikinas ketina gyventi ir dirbti Vilniuje, o vėliau gal net išvykti patirties pasisemti užsienyje.

 

Pragyvenimui sostinėje taupo jau dabar – dirba pavežėju

 

O kol iki studijų dar yra laiko, vaikinai leidžia laisvalaikį Alytuje. Kad turėtų daugiau veiklos, Domas vasarai įsidarbino klientų pavežėju vienoje pavežėjimo paslaugas teikiančioje įmonėje.

 

„Laisvo laiko turiu daug, tad kodėl neužsidirbus? Vilniuje nuomosiuosi butą, reikės pinigų pragyvenimui, tad nusprendžiau užsidirbti“, - sakė D. Sakavičius.

 

Na, o A. Gegužis su draugais ketina leistis į kelionę po Italiją. Jaunuolis nori atsipalaiduoti po egzaminų ir pailsėti prieš studijas. Andrius studijuodamas planuoja neapleisti ir savo pomėgių – sportinių šokių bei pašto ženklų kolekcionavimo.

 

Pažinti ir tobulėti gali visą gyvenimą

 

Alytaus šimtukininkai ir toliau neketina stovėti vietoje. Abu vaikinai svajoja apie širdžiai malonius darbus, gerą uždarbį, galimybes pakeliauti, pažinti, tobulėti.

 

Paklausti apie tai, ar žmogaus gyvenime apskritai gali būti etapas, kada jis drąsiai gali sakyti, jog yra laimingas, jau viską pasiekė, abiturientai tvirtino, kad toks pasakymas tarsi reikštų sustojimą.

 

„Gyvenimu džiaugtis reikia kiekvieną dieną. Būtent pažinimas, tobulėjimas, nauji dalykai ir yra tai, kas kuria laimę. Nesvarbu, ar mes kalbėtume apie karjerą, ar apie asmeninius santykius, nereikia sustoti ir įsivaizduoti, kad viską padarei. Visas gyvenimas yra nesibaigiantis pažinimas – savęs, kitų ir mus supančio pasaulio“, - teigė A. Gegužis.

 

Komentarų nėra