Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po kruvino nepilnamečių konflikto jų versijas išklausė ir vaiko teisių gynėjai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:17, 2023-01-10
Asociatyvi nuotr.
istockphoto nuotr.

„Ypatingai liūdna, kai smurtauja nepilnamečiai“,- po pimadienio vakarą įvykusio konflikto, kuomet Šeimos centro bendruomeniniuose namuose buvo sužalotas nepilnametis, šiandien sako Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk.

 

AlytusPlius.lt primena, kad Statybininkų gatvėje esančiuose namuose, konflikto metu, šešiolikmetis peiliu sužalojo metais už save vyresnį vaikiną. Vaiko teisių apsaugos specialistų teiravomės, ar jiems žinoma, dėl kokios priežasties įvyko konfliktas, iš kur nepilnametis gavo peilį ir kokių veiksmų savo ruožtu ėmėsi vaiko teisių gynėjai.

 

Visgi daugelis atsakymų paaiškės tik po policijos atlikto tyrimo. „Apie jūsų minimą situaciją vaiko teisių gynėjus informavo policijos pareigūnai. Su vaikais bendravome, išklausėme jų nuomonę, šiuo metu yra vertinama jų situacija, o globos įstaiga yra įpareigota užtikrinti vaikų saugumą. Įvykio aplinkybes tiria teisėsauga“, - teigė R. Kruk.

 

Pasak jos, situacijos, kada smurto griebiasi nepilnamečiai – išties liūdina. Tačiau tokiais atvejais svarbu suprasti, kad pagalbos gali reikėti ne tik nukentėjusiam vaikui, bet ir smurtautojui.

 

„Kiekvienam vaikui reikia rūpesčio ir priežiūros. Galbūt jame susikaupė daug skausmo, ilgalaikių traumuojančių patirčių. Neretai agresijos protrūkiai yra būdas vaikui atkreipti dėmesį, šauktis pagalbos. Tad itin svarbu laiku suteikti pagalbą ir reikiamas paslaugas vaikams“, - komentavo R. Kruk.

 

Remiantis policijos turimais duomenimis, žinoma tai, kad minėtas šešiolikmetis vaikinas į pareigūnų akiratį jau buvo patekęs ne kartą, jo pabėgusio yra tekę ieškoti kaip dingusio be žinios. Taip pat jaunuolis buvo įkliuvęs ir dėl vagysčių, plėšimų.

 

Vaiko teisių gynėjai, kilus klausimams, kviečia žmones pasikonsultuotiskambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje Vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.