Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Po koronavirusu užsikrėtusio vyro mirties skubiai ištirti medikai

Rūta Averkienė  •    •  11:27, 2020-04-07
Asociatyvi nuotr.

Nuotoliniu būdu vykusiame Varėnos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo aptarti ypatingos skubos ir svarbos reikalaujantys klausimai dėl koronavirusu užsikrėtusio ir praėjusį sekmadienį mirusio garbaus amžiaus Merkinės miestelio gyventojo.

 

Operacijų centro vadovas Alvydas Verbickas informavo, kad situacija yra padidintos rizikos, kadangi drauge su mirusiu senoliu gyvenusi dukra yra Merkinės ambulatorijos gydytoja. Jo teigimu, sužinojus apie šį atvejį, buvo nedelsiant imtasi visų saugumo priemonių.

 

Mirusiojo dukrai atlikti COVID-19 tyrimai, ji izoliuota. Tyrimo testai taip pat paimti iš kitų devynių ambulatorijos darbuotojų, turėjusių kontaktą su šia darbuotoja. Taip pat skubiai dezinfekuotos ambulatorijos ir šalia esančios Merkinės slaugos ligoninės patalpos.

 

Šios dienos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, visų atliktų dešimties tyrimų rezultatai yra neigiami.

 

Merkiniškį lankiusių giminaičių iš Vilniaus tyrimų rezultatai kol kas negauti. Merkinės ambulatorija kurį laiką pacientų nepriims, jie bus konsultuojami nuotoliniu būdu – telefonu, o esant reikalui, nukreipiami į Varėnos PSPC. Šiandien dezinfekuojamos miestelio daugiabučių pastatų bendrosios erdvės. Susisiekta su miestelyje esančių parduotuvių ir degalinės vadovais, pakontroliuota, kokių saugos priemonių imtasi parduotuvėse ir degalinėje.

 

Posėdyje nuspręsta, kad penktadienį, balandžio dešimtą dieną, bus paimti pakartotiniai poliklinikos darbuotojų tyrimai, ir jų atsakymai bus kitos savaitės pradžioje.

 

Varėnos PSPC direktorius Danas Bortkevičius informavo, kad atsitikus šiam atvejui, Merkinės ambulatorijoje ir slaugos ligoninėje taikomos sugriežtintos apsaugos priemonės – patalpos ir jose esantys visi paviršiai, prie kurių liečiasi medikai ir pacientai, dezinfekuojamos du kartus į dieną. Visiems darbuotojams du kartus į dieną matuojama temperatūra. Poliklinikos ir slaugos ligoninės personalas aprūpintas didesniu kiekiu medicininės apsaugos priemonių – daugkartinėmis ir vienkartinėmis kaukėmis, respiratoriais, pirštinėmis.

 

Posėdyje taip pat aptarti klausimai dėl visų rajono medicinos įstaigų aprūpinimo apsaugos priemonėmis bei greitųjų testų įsigijimo.

 

Operacijų centro vadovas Alvydas Verbickas atkreipė dėmesį, kad medicininės apsaugos priemonių siūlo paskolinti Vilniaus savivaldybė, tad reikia būtinai pasinaudoti siūlymu.

 

Praeitą savaitę dešimčiai Varėnos GMP darbuotojų atlikti tyrimai, gauti neigiami atsakymai. Kai bus gauti paėmėjai, tyrimai bus daromi ir kitiems GMP darbuotojams