Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 344

Po kelionės į darbą atėjusi alytiškė pasėjo baimę tarp kolegių

Raimonda Andriulionytė  •    •  17:36, 2020-03-19
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Baimei užsikrėsti koronavirusu augant, žmonės vis jautriau reaguoja į bet kokias galimas grėsmes. Vienos Alytaus siuvimo įmonės darbuotojos nerimauja, ar užkrato joms neatnešė kolegė, kuri prieš paskelbiant karantiną grįžo iš užsienio ir užuot likusi namuose, atėjo į darbą didžiulėje bendrovėje. Dabar moteris yra izoliavusis namuose, tačiau tai nė kiek nenuramina su ja dvi dienas jau turėjusias dirbti koleges.

 

„Kai buvo paskelbtas karantinas, mes atsitiktinai sužinojome, kad viena mūsų darbuotoja yra neseniai grįžusi iš Danijos. Tuomet sunerimome ir kreipėmės į vadovybę, kad ją išleistų namo izoliuotis, nes iš kur gi galima žinoti, ar ji nenešioja užkrato?“ - kalbėjo su AlytusPlius.lt susisiekusios įmonės darbuotojos.

 

Jos tikino, kad vadovybė į jų prašymus atsižvelgė ir moters buvo paprašyta būti namuose. Iškart po to buvo dezinfekuotos darbo vietos.

 

„Mums tikrai nėra ramu. Kolegė dirbo ketvirtadienį, penktadienį. Manome, kad meistrė žinojo, kad toks žmogus ateina į darbą, tai kodėl nebuvo imtasi saugumo priemonių ir nepaprašyta izoliuotis namuose? Tikimės, kad kolegė prabus reikiamą laiką ir anksčiau termino nesugrįš. O pačios bijome dėl sveikatos“, - pasakojo moterys.

 

Susisiekus su įmonės vadovu, jis tvirtino, kad apie tai, jog darbuotoja neseniai grįžo iš Danijos, nei jis, nei administracijos darbuotojai nežinojo.

 

„Moteris nieko nesakiusi atėjo į darbą. Galbūt kai kurios darbuotojos anksčiau ir žinojo, kad ji keliaus į Daniją, tačiau mūsų tokia informacija nepasiekė. Sužinoję apie situaciją, iškart ėmėmės veiksmų, išsiuntėme moterį namo ir patarėme izoliuotis, o įmonės patalpas dezinfekavome“, - sakė direktorius.

 

Anot jo, darbuotoja iš Danijos grįžo kovo 10 dieną. Ji aiškino, kad tuomet Danija dar nebuvo įtraukta į rizikingų šalių sąrašą, tad ji nematė priežasties apie savo kelionę pranešti, vadovavosi būtent tos dienos informacija.

 

„Matyt, siuvėjos, kurios kartu su ja dirbo, sužinojo apie jos kelionę. Bet kad pati darbuotoja ateitų ir mums apie tai pasakytų, tartųsi, ką daryti – to nebuvo“, - teigė siuvyklos vadovas.

 

Jis atskleidė, kad kai kurie įmonės darbuotojai darbo tikslais lankėsi Olandijoje ir iš ten grįžo kovo 12 dieną, tačiau iškart buvo su jais susisiekta ir paprašyta į darbą neiti, o izoliuotis namuose.

 

„O minėtos darbuotojos atveju, tai kelionė buvo privati, asmeninė, mes neturime teisės domėtis, kur žmonės keliauja, ką veikia – tai yra jų asmeninis gyvenimas“, - sakė direktorius.

 

Jis tvirtino, kad baimės dabar yra visur, ir tai suprantama, o kartais galbūt tiesiog ieškoma priežasčių nedirbti.

 

„Gamykloje dirba 200 darbuotų, stabdyti gamybą, viską paleisti tiesiog negaliu. Imamės ir ėmėmės visų priemonių saugumui užtikrinti. Negalime reikalauti pasakoti darbuotojų apie asmeninį gyvenimą, o jei žmogus nepasisakė, tai tokia situacija ir susidarė“, - kalbėjo įmonės vadovas, patikinęs, kad moteris šiuo metu yra izoliuota namuose.

 

Papildyta. Paskelbus informaciją, su alytusplius.lt redakcija susisiekė saviizoliacijoje esanti moteris. Ji patikslino, kad iš Danijos grįžo kovo 11 dieną. „Tuo metu Danija nebuvo įtraukta į šalių, į kurias nerekomenduojama vykti, sąrašą. Karantinas taip pat nebuvo paskelbtas. Aš privalėjau eiti į darbą – neiti nebuvo jokio pagrindo. Man niekas nebūtų davęs nedarbingumo pažymėjimo. Kovo 13 dieną Danija buvo paskelbta rizikos šalimi, ir aš iš karto kreipiausi į atitinkamas institucijas, laikiausi visų rekomendacijų, izoliavausi ir dabar esu izoliacijoje. Jaučiuosi gerai, tik negaliu suprasti, kodėl bendradarbės sukėlė tiek triukšmo dėl manęs, kai tuo tarpu nemažai jų tą pačią kovo 11 dieną važinėjo į Lenkiją apsipirkti. Lenkija jau irgi paskelbta rizikos šalimi, bet nė viena ten buvusi nėra izoliacijoje. Daugelio kitų darbuotojų artimeiji grįžo iš įvairių užsienio šalių, bet visos toliau eina į darbą. Grėsmė užsikrėsti yra visur ir visiems reikia saugotis, o ne užsipulti be pagrindo", - kalbėjo saviizoliacijoje esanti įmonės darbuotoja.  

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai