Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Planuojama ir toliau riboti krovininių automobilių eismą Ulonų ir Santaikos gatvėse

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  18:19, 2024-02-02
Kelių direkcija neprieštarauja, kad Alytaus miesto savivaldybė ir toliau ribotų krovininių automobilių eismą Ulonų ir Santaikos g.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Seimo patvirtintame 2024 m. Lietuvos valstybės biudžete kelių infrastruktūrai gerinti skirta 872 mln. eurų. O kas pasikeis Alytuje ir ar mūsų kelionės taps saugesnės, patogesnės ir greitesnės?

 

Alytaus kelių infrastruktūros pokyčiai miesto savivaldybėje buvo aptarti su akcinės bendrovės Lietuvos automobilių kelių direkcijos generaliniu direktoriumi Mariumi Švaikausku bei įmonės Infrastruktūros palaikymo ir vystymo grupės vadovu Martynu Gedaminsku.

 

Su jais susitikę Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir administracijos direktorius Gintaras Rakaitis pasidžiaugė konstruktyviu bendravimu ir bendradarbiavimo galimybėmis.

 

Į prioritetinių darbų sąrašą Kelių direkcija įtrauks daugiau nei 400 m pėsčiųjų ir dviračių tako, šalia Santaikos g. einančio nuo Alytaus miesto ribos iki Seirijų ir Simno sankryžos, projektavimą bei įrengimą. Šie darbai buvo keletą metų įstrigę.

 

Miesto vadovai su Kelių direkcijos atstovais aptarė Ulonų ir Santaikos g. gyventojų keliamus klausimus dėl nurodytomis gatvėmis važiavusio sunkiasvorio transporto. Žmonės kentėjo nuo nuolatinio triukšmo ir vibracijos. Kelių direkcija neprieštarauja, kad Alytaus miesto savivaldybė ir toliau ribotų krovininių automobilių eismą šiomis gatvėmis.    

 

Kelių direkcija pažadėjo atsižvelgti ir į dar vieną alytiškių prašymą: žmonės skundžiasi dėl Santaikos g. įsikūrusios AB „Kelių priežiūra“ Alytaus kelių tarnybos automobilių keliamo triukšmo. Technika, kartais ir 3 val. nakties, važiuoja Vidzgirio g., prašoma, kad ji iš bendrovės kiemo į miestą išvažiuotų per Santaikos g.   

 

Aptarti ir kiti infrastruktūros darbai. Kadangi numatyta remontuoti krašto kelius, bus suprojektuoti ir įrengti dviračių takai, sutvarkyti kelių ruožai.

 

2025 m., o jei bus lėšų, dar ir šiemet, turėtų prasidėti kelio Alytus–Seirijai–Lazdijai remontas. Kartu bus sutvarkytas ir  400 m ruožas nuo vadinamojo Simno žiedo iki Punsko ir Statybininkų g. sankryžos.

 

2027 m. planuojama atnaujinti apie 2 km važiuojamosios dalies dangos nuo žiedinės sankryžos ties Druskininkų g. iki viaduko Pivašiūnų link.

 

Nuo Ulonų gatvės iki Kaniūkų tilto numatyta išgenėti krūmus. Alytiškiai ir miesto svečiai grožėsis sutvarkyto miško vaizdu.

 

Šiuo metu Alytuje yra apie 40 km dviračių takų ir jų tinklas plečiamas. Vyksta darbai, kurie leis abi Nemuno pakrantės puses nuo Baltosios rožės iki Tūkstantmečio tiltų sujungti dviračių ir pėsčiųjų taku. Susitikimo metu aptartas Kelių direkcijai priklausančio tako ruožo prie Tūkstantmečio tilto įrengimas.

 

Alytaus miesto meras N. Cesiulis teiravosi, ar yra planų nutiesti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Alytaus miesto ribos iki Punios šilo. Deja, Kelių direkcija to savo planuose nenumačiusi.

 

Susitikimo metu aptartas ir A. Juozapavičiaus tilto remontas. Alytaus miesto savivaldybės administracija ieškos sprendimo būdų ir dėl tikslinio finansavimo kreipsis į Susisiekimo ministeriją.

 

Kol kas nesulaukiama naujienų rekonstruojant kelią Kaunas–Prienai–Alytus. Nėra pradėtos jokios ruožo Prienai-Alytus planavimo dokumentų rengimo procedūros. Alytaus miesto savivaldybei dėl planavimo dokumentų rengimo pasiūlyta kreiptis į Susisiekimo ministeriją.

 

Lietuvos kelių direkcija informavo, jog yra užsakiusi Kaunas–Prienai techninio projekto parengimo paslaugas, artimiausiu metu visuomenei bus pristatyti projektiniai pasiūlymai. Preliminari kelio Kaunas–Prienai darbų vertė – 140 mln.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai