Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pirmoji ponia: turime sudaryti galimybes senjorams džiaugtis visaverčiu gyvenimu

Prezidento komunikacijos grupės informacija  •    •  9:18, 2023-11-11
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Alytuje lankėsi VšĮ „Gerumo skraistė“ dienos užimtumo centre.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Alytuje lankėsi VšĮ „Gerumo skraistė“ dienos užimtumo centre, teikiančiame socialines paslaugas senjorams, asmenims su negalia ir laikinai darbingumo netekusiems žmonėms.

 

Centre, kuris vadinamas senelių darželiu, senoliai bendrauja tarpusavyje, kuria rankdarbius, žaidžia stalo žaidimus, klauso svečių pasakojimų, mini šventes, kartą per savaitę ruošia bendrus pietus, juos lanko mokiniai, važiuoja į išvykas, mankštinasi, eina kartu grybauti, pasivaikščioti. Paslaugos finansuojamos iš valstybės ir savivaldybės biudžeto bei pačių lankytojų lėšų.

 

„Tokios socialinės iniciatyvos iš esmės sprendžia visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas ir suteikia galimybę senoliams džiaugtis oriu, prasmingu, visaverčiu gyvenimu. Senstant visuomenei ir didėjant vienišumo senatvėje rizikai, dienos užimtumo paslaugų reikia kiekvienoje savivaldybėje“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

 

Pirmosios ponios teigimu, daug žmonių senyvame amžiuje lieka be žmogaus, ėjusio kartu per gyvenimą, jaučiasi vieni ir vieniši, manosi esą nereikalingi. Pasak D. Nausėdienės, nemažai garbaus amžiaus žmonių palaiko gerus santykius su savo artimaisiais, tačiau dažnas nenori ant šeimos ir artimųjų pečių užkrauti juos pačius apėmusios melancholijos ar depresinių minčių, nereikalingumo jausmo, todėl išėjimas iš namų ir atradimas artimos savos bendruomenės yra be galo svarbus ir reikšmingas.

 

„Artimųjų gyvenimo ritmas – darbas ir šeimos rūpesčiai – dažnai atima galimybes rūpintis tėvais bei seneliais. Nebelieka laiko net paprastam pokalbiui telefonu, ką jau kalbėti apie gyvus susitikimus. Džiaugiuosi, kad centre dirbantys žmonės yra empatiški, jautrūs ir sugebantys užmegzti ryšį su lankytojais. Labai svarbu sugebėti padrąsinti ir motyvuoti, leisti senoliams pasijusti saugiems“, – sakė D. Nausėdienė.

 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai