Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Pirmoji Alytaus mero užsienio komandiruotė – į tolimąją Kiniją

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  10:49, 2019-06-04
Iš kairės: A. Jučas, N. Cesiulis, S. Ulčickaitė.
alytusplius.lt nuotr.

Prieš pusantro mėnesio prisiekęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis išvyko į pirmąją užsienio komandiruotę – į Kiniją. Antradienį prasidėjusioje šešių dienų kelionėje į tolimą šalį merą lydi tarybos nariai Andrius Jučas ir Skaistė Ulčickaitė. 

 

Kaip skelbia miesto savivaldybė, Alytaus politikai dalyvaus Centrinės-Rytų Europos ekonomikos ir kultūros mainų savaitės renginiuose – merų forume ir verslo ir investicijų mugėje. Merų forumo metu Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis pristatys Alytaus miestą, investavimo, aukštojo ir profesinio mokslo galimybes. 

 

Vizito programoje taip pat numatyti susitikimai su Ningbo miesto, kurio savivaldybė ir apmokės N. Cesiulio komandiruotės išlaidas, meru, verslo atstovais ir Švietimo centro vadovais, apsilankymas šio miesto kultūros įstaigose.

 
„Komandiruotės tikslas yra pristatyti Alytų tarptautiniams investuotojams, kadangi Ningbo vyksta labai didelė investuotojų paroda, kuri truks tris dienas. Be to, Ningbo yra mūsų miestas partneris. Šio Kinijos miesto vadovai nori susipažinti su naujais Alytaus miesto vadovais, tarybos nariais.

 

Jie mus pakvietė, pasirūpina visomis išlaidomis. Man, kaip merui apmoka skrydžio, apgyvendinimo, maitinimo, pervežimo ir kitas išlaidas. Tarybos nariams apmoka visas išlaidas, išskyrus lėktuvo bilietus“, - prieš pat skrydį, antradienio rytą kalbėjo meras N. Cesiulis. Jis pabrėžė, kad išvažiuoja dirbti, ne ilsėtis.

 

Anot Alytaus miesto mero N. Cesiulio, norint pritraukti investicijų iš užsienio, reikia dėl to stengtis ir dirbti, nes sėdint namuose, to tikrai nepavyks padaryti. „Apie Alytų pasaulyje ne daug kas žino. Reikia išnaudoti visas galimybes, kurias suteikia mūsų užsienio šalių miestai partneriai, kad mes galėtume pristatyti Alytaus miesto potencialą", - teigė N. Cesiulis. 

 

Alytusplius.lt žiniomis, tarybos narių bilietai, vizos ir draudimas miesto biudžetui kainavo kiek daugiau nei pusantro tūkstančio eurų.

 

Tai ne pirmasis Alytaus miesto vadovų vizitas Kinijoje. Praėjusiais metais beveik tokiu pat metu, birželio mėnesį, į Kiniją buvo išvykęs tuometis Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius, po šios kelionės sulaukęs nemažai priekaištų, kritikos ir reikalavimų paaiškinti, kokią naudą trys Kinijoje praleistos savaitės davė miestui.

 

Buvęs vicemeras dalyvavo tuose pačiuose renginiuose - merų forume ir verslo ir investicijų mugėje, o jo frazė, kad kelionių metu išdalijo daugiau kaip 150 vizitinių kortelių, tapo pašaipių komentarų objektu.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra