Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pinigai mūsų – kokybė niekieno

Andrius Černiauskas  •  andrius@alytusplius.lt  •  18:40, 2013-11-04
Mažosios Dailidės ežerėlis

Mažosios Dailidės liepto statyba panašėja į vienkartinį trumpalaikį projektą siekiant panaudoti ES pinigus. Šiandien darom, o rytoj remontuosim, už savus pinigus visus projektavimo ir statybų „brokus“ taisysim.

 

Nuostabu, jog Alytaus miesto savivaldybė ėmėsi tvarkyti Mažosios ir Didžiosios Dailidės teritorijas. O kur dar naujasis pėsčiųjų tiltas per Nemuną, sujungsiantis abu upės krantus ir taip padidinsiantis ne tik miestiečių, bet ir svečių lankymąsi šiose vietose.

 

Tačiau kyla klausimas, ar tokius projektus vykdant ir naudojant Europos Sąjungos pinigus, už tai atsakingi asmenys daro viską, kad tos lėšos būtų panaudotos tinkamai.

 

Pažvelgus į Mažosios Dailidės liepto statybas, kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Visų pirma, šis projektas, kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės atstovai, jau turėjo būti baigtas. Tačiau žodį „baigtas“ tikriausiai galėsime vartoti tik kada nors kitais metais.

 

Dar daugiau abejonių kelia liepto statybai naudojamos medžiagos.

 

Mažosios Dailidės ežerėlio aplinkinės teritorijos sutvarkymo vertė – 2.589.410,41 Lt. Šiuose skaičiukuose yra ir pinigėliai lieptui, tačiau niekas konkrečiai neišskirta.

 

Savivaldybės dokumentuose parašyta, jog paplūdimio terasos – liepto įrengimui turi būti panaudota spygliuočių mediena (pušies), apdorota specialiais impregnantais ir antiseptinėmis medžiagomis, padidinančiomis atsparumą drėgmei.

 

Tiesa, kaip teigė valdininkai, mediena turi būti impregnuota giluminiu būdu, o tai reiškia, jog ne teptukais nudažyta. Tai pliusas medienos tarnavimo laikui, tačiau praktika rodo, jog pakartotinai impregnuoti gali tekti kasmet ir tai negarantuos ilgaamžiškumo.

 

O dabar dėl pačios medienos pasirinkimo. Nueita paprasčiausiu keliu – pasirinkta Lietuvoje populiariausia pušis.  Pušynai sudaro 38 % visų mūsų šalies miškų.

Natūralu, jog siekiant sutaupyti, statybose ši mediena plačiai naudojama. Bet ar nebūtų buvę geriau už ES pinigus lieptą statyti iš brangesnės, tačiau atsparios drėgmei medienos, tarkim, maumedžio, kuris priklauso labai atsparių medienos rūšių grupei.

 

Maumedžio mediena du kartus atsparesnė nei pušies įvairiems grybeliams ir kenkėjams. O, laikui bėgant, jo tankumas ir stiprumas tik didėja, priešingai nei pušies.

 

Lengva ranka žarstom ne savo pinigus, tačiau taip laisvamaniškai besielgdami pagalvokime ne tik apie save, bet ir savo miestą.

 

Komentarų nėra