Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 441

Piliakalnio progimnazija džiaugiasi sėkminga Tarptautine partneryste

Projekto koordinatorė Loreta Blaževičienė  •    •  10:32, 2019-11-06
Piliakalnio progimnazijos – koordinuojančios projekto organizacijos komanda.
Loretos Blaževičienės nuotr.

Jau ketvirtas Erasmus+ programos projektas bus pradėtas įgyvendinti Alytaus Piliakalnio progimnazijoje šį spalį. Tai ir džiugi, ir jaudinanti žinia, nes naujasis projektas „Valdyk pyktį“ (“Leave Anger Behind”) – didelė atsakomybė, tuo labiau, kad Piliakalnio progimnazija – koordinuojanti organizacija. Projektas bus vykdomas 2019-2021 mokslo metais ir bendradarbiaus su Italija, Danija, Airija, Čekijos Respublika, Turkija. Projekte taip pat dalyvaus maždaug 120 (tiesiogiai) ir 1800 (netiesiogiai mokinių) nuo 10 iki 13 metų, taip pat 150 pedagogų, turinčių skirtingą patirtį, žinias, įsitikinimus, bet bendrus švietimo idealus.

 

Vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo šiandien susiduria pedagogai – kaip susitvarkyti su kai kurių mokinių pykčiu ar agresija prieš klasės draugus ir save. Nors tokių mokinių grupė yra nedidelė ir problemų, susijusių su netinkamu pykčio išreiškimu yra nedaug, tačiau tai išlieka viena iš rimčiausių problemų tėvams, pedagogams, mokyklų bendruomenėms. Ką galima padaryti, kad  pedagogai galėtų padėti mokiniams, kenčiantiems nuo pykčio problemų?

 

Šis projektas gimė su idėja pagerinti kiekvieno partnerio patirtį, paįvairinant pykčio valdymo metodus, skiriant laiko kovai su mokinių elgesio problemomis, atsirandančiomis dėl motyvacijos mokymuisi stokos. Šešios mokyklos partnerės turi savo mokyklose mokinių, išsiskiriančių agresyviu elgesiu, čia taip pat pasitaiko patyčių atvejų, konfliktų, disciplinos nesilaikymo ar kitų, su netinkamu elgesiu susijusių situacijų. To pasekmė – skurdūs akademiniai pasiekimai, kai kurie mokiniai menkai užmezga ir palaiko tarpusavio ryšius, nepasitiki savimi, neįsitraukia į komandinį darbą ir kt. Norėdami rasti šių problemų sprendimus mūsų aplinkoje, nesprendėme sukurti šį projektą ir pasidalinti juo tarptautinėje partnerystėje, Šis projektas sukurs paprastą, lengvai įgyvendinamą pykčio valdymo programa, leis kiekvienos partnerės mokyklos pedagogams naudoti veiksmingesnes strategijas.

 

 Projekto tikslai mokiniams:  suprasti savo pykčio priežastis;  atrasti strategijas, kaip sumažinti piktą reakciją;  tobulinti problemų sprendimo įgūdžius;  tobulinti tarpasmeninio bendravimo įgūdžius;  skatinti toleranciją ugdant empatiją;  plėtoti pykčio strategijas (pvz., kvėpavimas, joga, gebėjimas atleisti ir t.t.).

 

Tikslai mokyklai ir pedagogams: efektyviai įgyvendinti projekto veiklą kuriant taikią mokyklos aplinką; pagerinti moksleivių akademinius pasiekimus;  sumažinti agresyvaus elgesio mokinių skaičių;   atrasti novatoriškus ir veiksmingus metodus, taikomus mokyklose partnerėse, keičiantis gerąja patirtimi;  sukurti tarptautinį ryšių tinklą;  suprasti Europos vertybių svarbą;  stiprinti Europos piliečio jausmą; užmegzti tarpkultūrinius ryšius ir įveikti išankstines nuostatas.

 

Pirmasis tarptautinis partnerių mobilumo susitikimas vyks Italijoje, lapkričio 26 d. Erasmus+ programa yra kupina naujų galimybių. Projektų įgyvendinimo metu galima ne tik dalyvauti mainuose ar vykdyti projektą, bet ir savo darbais prisidėti prie Europos ateities vizijų įgyvendinimo. Tai puiki proga praturtinti savo žinių bagažą, įgyti patirties bei pasijusti tikru europiečiu. Piliakalnio progimnazija šiuo metu vykdo dar du „Erasmus+” projektus „Matematika jėga!“ ir „Mūsų praeitis yra mūsų ateitis“.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra