Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Peticijų diena: dėl aerodromo kyla klausimų, voverė laukia eilės

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:29, 2019-09-04
Peticijų komisija pradėjo nagrinėti peticiją dėl aerodromo išsaugojimo.
AlytusPlius.lt nuotr.

Vos sudarytai Alytaus miesto savivaldybės Peticijų komisijai darbo netrūksta. Trečiadienį komisijos nariai pradėjo nagrinėti senokai pateiktą peticiją dėl aerodromo išsaugojimo, o į savivaldybę jau atskriejo daugiau kaip 1300 pasirašyta peticija, ginanti politikų išbrokuotas alytiškių iniciatyvas „Bronzinės voverės su riešutu skulptūrą“ ir „Alytus-Myliu“ miesto vartus“.

 

Pirmąkart susirinkusi komisija peticiją „Už istorinio aerodromo išsaugojimą“, kurią pasirašė 2029 žmonės, svarstė kone valandą. Komisijos nariai analizavo, ar peticijos forma atitinka įstatymus, ir aptarė joje keliamus reikalavimus.

 

„Peticija surašyta neblogai, pateikti ir siūlymai, ir reikalavimai. Komisijos nariai diskutavo dėl joje išdėstytų reikalavimų, tačiau galutinio sprendimo nepriėmė. Mums kilo papildomų klausimų, dėl kurių ruošiamės kreiptis į dvi institucijas – Nacionalinę žemės tarnybą ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją“, - po posėdžio sakė Peticijų komisijos pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Andrius Jučas.

 

Sklypas, kuriame yra aerodromas, priklauso valstybei. Sklypą valdo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Aerodromas sklypu naudojasi pagal panaudos sutartį, kurios galiojimas yra pasibaigęs. Ministerija nori atsiimti žemę, nutraukti sutartį, bet aerodromas nesutinka, ir dėl to vyksta teisiniai ginčai.

 

A. Jučo teigimu, dėl sklypo svarbu išgirsti oficialią Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos poziciją, kokias galimybes ji toje teritorijoje mato. Ministerija savivaldybę jau anksčiau yra informavusi, kad investuoti į aerodromą neketina. Nuomonės dėl valstybinės žemės likimo bus klausiama ir Nacionalinės žemės tarnybos.

 

„Tik gavę atsakymus iš šių institucijų, vėl šauksime komisijos posėdį. Taip pat savo poziciją dar kartą išsakyti ir atsakyti į mums kilusius klausimus kviesime ir peticijos pareiškėją. Tik gavę visus atsakymus, galėsime priimti galutinį sprendimą“, - kalbėjo A. Jučas.

 

AlytusPlius.lt primena, kad peticiją dėl aerodromo išsaugojimo pasirašę asmenys siekia, kad jo teritorijoje nebūtų kuriama Laisvoji ekonominė zona (LEZ) ir aerodromas nebūtų panaikintas.

 

Ledams dėl aerodromo pajudėjus savo eilės laukia ir dar viena peticija, savivaldybei pateikta trečiadienį. Peticiją dėl minėtų alytiškių iniciatyvų – voverės skulptūros ir miesto vartų – savivaldybei pateikė tarybos narys Valerijus Vencius – bronzinės voverės iniciatyvos autorius. Peticija jau yra užregistruota ir nukeliavusi pas Alytaus miesto merą. Peticijų komisijos nariai su ja dar nesusipažino.

 

Peticiją dėl „Bronzinės voverės su riešutu skulptūros“ ir „Alytus-Myliu“ miesto vartų“ elektroniniu būdu pasirašė virš 1300 žmonių. Peticiją pasirašę asmenys nesutinka su savivaldybės tarybos sprendimu atmesti minėtas dvi alytiškių iniciatyvas ir reikalauja, kad tarybos nariai ir meras netrukdytų įgyvendinti idėjas, už kurias nubalsavo patys alytiškiai.

 

Alytiškių valia, bronzinė voverė turėjo būti pastatyta Senamiesčio skvere. Tačiau pritarę siūlymui čia statyti paminklą Dainavos apygardos partizanų atminimui, politikai nusprendė, kad bronzinei voverei čia ne vieta.

 

„Alytus-Myliu“ vartai buvo atmesti suabejojus jų menine verte, vizualiniu patrauklumu ir kaina – preliminari sąmata siekia 150 tūkst. eurų, bet idėjos autoriai teigia, kad už šią sumą vartai būtų pastatyti trijose vietose.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra